Żel myjący do twarzy OnlyBio

Recepta na naturalnie czystą i zdrową cerę

Żel myjący do twarzy OnlyBio to recepta na naturalnie czystą i zdrową cerę. Każda kobieta wie, że sekretem pięknej cery jest dokładne jej oczyszczanie. W dobie skór wrażliwych i alergicznych powinno być on nie tylko skuteczny ale zarazem łagodny. A czy istnieje coś bardziej delikatnego od samej natury?

Eko kosmetyk na miarę czasów i potrzeb

Jednym z najważniejszych obecnie wymagań stawianych naturalnym kosmetykom przez konsumentów jest wysokie bezpieczeństwo zdrowotne ich stosowania, zwłaszcza w długim okresie. Poszukiwane są produkty charakteryzujące się: niskim potencjałem drażniącym skórę, ograniczonym działaniem wysuszającym podczas mycia oraz nie zawierające alergenów i innych niebezpiecznych substancji, które zwłaszcza w długim okresie ich oddziaływania są szkodliwe dla naszego zdrowia lub środowiska. Opracowując formułę ekologicznego kosmetyku myjącego, jakim jest żel do mycia twarzy OnlyBio, zwrócono szczególną uwagę na wszystkie te aspekty. Kluczowym jest w tym przypadku odpowiedni dobór poszczególnych komponentów oraz bazowanie na najwyższej jakości surowcach. Mają one zapewnić jak największą delikatność względem skóry, przy zachowaniu wysokiej skuteczności działania myjącego i pielęgnacyjnego oraz braku na skórze szkodliwego depozytu.

Biorafinowana surfaktyna z rzepaku – misja oczyszczanie

Żel do mycia twarzy OnlyBio, jako jedyny na rynku, zawiera naturalną biorafinowaną surfaktynę. Otrzymuje się ją z rzepaku w procesie fermentacji z użyciem mikroorganizmów, a pozostałości po jej produkcji służą jako pasza dla zwierząt. Biorafinowana surfaktyna doskonale myje. Ten na wskroś naturalny składnik ma ponadto właściwości antyseptyczne, polegające na hamowaniu wzrostu bakterii i grzybów. Jako substancja pochodzenia mikrobiologicznego wykazuje również właściwości przeciwwirusowe oraz antynowotworowe. Jest ona biodegradowalna, tzn. już po tygodniu rozkłada się w środowisku w blisko 70%.

Fitosterole i olej rzepakowy – misja nawilżanie

Kolejnymi sprzymierzeńcami w walce o czystą i świeżą cerę są: olej z rzepaku a także fitosterole. Wykorzystany w kosmetyku OnlyBio olej z rzepaku nawilża i uelastycznia naskórek oraz zapobiega uszkodzeniu naturalnej warstwy hydrolipidowej. Dodatkowo fitosterole, znajdujące się w największej ilości w roślinach oleistych, w naturalny sposób ograniczają utratę wody, zabezpieczając skórę przed wysuszeniem. Pobudzają ją również do wytwarzania kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację naskórka.

Żel myjący do twarzy OnlyBio

hipoalergiczny

99,55% składników pochodzenia naturalnego

Żel przeznaczony jest do codziennego oczyszczania skóry twarzy, w tym wrażliwej i alergicznej. Pozbawiony został m.in. kompozycji i olejków zapachowych oraz barwników, które często podrażniają cerę. Skutecznie a zarazem łagodnie usuwa wszelkie nagromadzone zanieczyszczenia, sebum oraz pozostałości innych kosmetyków. Wyróżnikiem tego wyjątkowego produktu, marki OnlyBio, jest wytwarzana przez mikroorganizmy naturalna biorafinowana surfaktyna z rzepaku, która doskonale oczyszcza oraz działa antyseptycznie. Zawarty w nim olej z rzepaku wzmacnia skórę, a fitosterole dbają o jej prawidłowe nawilżenie i pobudzają do wytwarzania kolagenu. Najlepsze efekty można osiągnąć stosując żel razem z micelarnym płynem do demakijażu podczas wieczornego rytuału oczyszczania cery. Kosmetyk przeznaczony jest również do porannego mycia twarzy. Oczyszczona nim skóra zdecydowanie lepiej przyjmuje wszystkie produkty pielęgnacyjne.

Jest wegański i biodegradowalny, a ponadto zawiera aż 99,55% składników pochodzenia naturalnego. Opatrzony międzynarodowym certyfikatem naturalności ECOCERT COSMOS NATURAL daje pewność i gwarancję wysokiej jakości produktu naturalnego.

Pojemność: 250 ml

Cena: 35 zł

Skład – tylko to co ważne i zdrowe

Skład żelu oparty jest na niezbędnych do skutecznego działania i pielęgnacji surowcach. Nie zawiera barwników. Ponadto pozbawiony jest takich niepożądanych substancji jak SLS, SLES, PEG, parabeny, silikony, parafiny itp. Nie znajdziemy w nim również olejków i kompozycji zapachowych, które są częstą przyczyną podrażnień i alergii.

Wyjątkowy kosmetyk myjący OnlyBio dostępny jest na https://onlybioonlyeco.com oraz w wybranych sklepach ekologicznych i drogeryjnych.