Zdrowie pod kontrolą – jesień 2021

13 listopada 2021 roku w Galerii Dominikańskiej w godzinach 10:00-17:00 odbyła się cykliczna akcja profilaktyczna „Zdrowie pod Kontrolą”. Organizatorem akcji było Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Wrocław.

Mówi się, że dbanie o zdrowie powinno być priorytetem – w końcu jest jedną z największych wartości w życiu. Jednak codzienność potrafi przytłaczać obowiązkami, a tak długo, jak nie odczuwamy żadnych dolegliwości, nie podejrzewamy, że warto dokonać kontroli swojego zdrowia. Wobec tego wolontariusze/ki IFMSA-Poland Oddział Wrocław wychodzą naprzeciw potrzebom pacjentów/ek i zapewniają podstawowe badania oraz edukację z zakresu profilaktyki w często uczęszczanych miejscach, takich jak galerie handlowe. W dobie powszechnego dostępu do dezinformacji istnieje realne zapotrzebowanie na rzetelną, merytoryczną wiedzę dotyczącą zdrowia każdego z nas. Studenci/tki kierunków medycznych podjęli to wyzwanie i 13 listopada w godzinach 10:00-17:00 w Galerii Dominikańskiej czekali na wszystkich chętnych przy stanowiskach „Zdrowia pod Kontrolą”.

Studenci edukowali wszystkich chętnych z zakresu chorób nowotworowych, pierwszej pomocy, chorób cywilizacyjnych czy krwiodawstwa. W ramach akcji była także możliwość zapisania się do bazy dawców szpiku kostnego DKMS, zmierzenia ciśnienia oraz poziomu glikemii czy nauki samobadania piersi i jąder. Podczas trwania akcji można było wykonać przegląd stomatologiczny wykonywany przez studentów/ki kierunku lekarsko-dentystycznego z Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, stanowisko farmakognostyczne przygotowane przez studentów/ki kierunku farmacja z Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, a nawet stanowisko badania stanu skóry we współpracy z firmą Organique.

Wydarzenie „Zdrowie pod Kontrolą” zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Dolnośląskiego Pana Jarosława Obremskiego; Pani Joanny Nyczak, Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu prof. dr hab. Pana Piotra Ponikowskiego.

Dziękujemy wszystkim chętnym za odwiedziny w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu w sobotę 13 listopada 2021 roku w godzinach 10:00 – 17:00. Wolontariusze czekali z uśmiechem na ustach, glukometrami w dłoniach i ogromnym zapałem do edukowania na temat profilaktyki.