Wspomaganie wzrostu u dzieci

Nutritional Growth Solutions Ltd. (NG Solutions) wprowadza na rynek europejski Healthy Height, koktajl białkowy dla dzieci który, jak wskazują wyniki badań klinicznych, poprawia wzrost dzieci. Ten przeznaczony dla dzieci koktajl białkowy, dostępny w smakowitych wariantach - waniliowym i czekoladowym, odznacza się wysoką zawartością białka serwatkowego, witamin i minerałów. Według ostatnich badań klinicznych Healthy Height może pomóc osiągnąć wyższy wzrost dzieciom, które są niskie i drobne.

Nutritional Growth Solutions Ltd. (NG Solutions) wprowadza na rynek europejski Healthy Height, koktajl białkowy dla dzieci który, jak wskazują wyniki badań klinicznych, wspomaga wzrost u dzieci. Ten przeznaczony dla dzieci koktajl białkowy, dostępny w smakowitych wariantach – waniliowym i czekoladowym, odznacza się wysoką zawartością białka serwatkowego, witamin i minerałów. Według ostatnich badań klinicznych Healthy Height może pomóc osiągnąć wyższy wzrost dzieciom, które są niskie i drobne.

Wielu rodziców martwi się wzrostem swoich dzieci, szczególnie jeśli ich tempo wzrostu jest mniejsze niż rówieśników. Taka sytuacja może być szczególnie przykra, jeśli dziecko jest niejadkiem. Co mogą zrobić rodzice i pediatrzy, aby pomóc dzieciom osiągnąć optymalny wzrost?

Wzrost jest cechą w przeważającej mierze uwarunkowaną genetycznie, jednak niewłaściwe odżywianie w dzieciństwie może mieć wpływ na potencjał wzrostowy dziecka i jego tempo wzrostu. Dlatego ważne jest, aby każde dziecko spożywało zdrową żywność i napoje wspomagające wzrost.

Każda porcja Healthy Height zawiera 12 gramów wysokiej jakości białka serwatkowego stanowiącego materiał budulcowy kości i mięśni, którego działanie jest wzmocnione witaminami i minerałami. Ten koktajl niezawierający hormonów ani glutenu stanowi dobre źródło aminokwasów, które są kluczowe dla prawidłowego wzrostu. Produkt nie zawiera soi, sztucznych barwników ani konserwantów, których rodzice chcieliby uniknąć.

wspomaganie wzrostu u dzieci

“Przez wiele lat obserwowaliśmy rodziców starających się znaleźć sposób na wspomożenie wzrostu swoich zdrowych dzieci o niskim wzroście. Niektórzy rodzice uciekają się do terapii z wykorzystaniem ludzkiego hormonu wzrostu (HGH), która może pomóc niektórym dzieciom ze zdiagnozowanymi zaburzeniami – wyjaśnia prof. n. med. Moshe Phillip, współzałożyciel Nutritional Growth Solutions. – Wiele dzieci w Europie nie kwalifikuje się jednak do terapii z wykorzystaniem hormonu wzrostu”.

“Zdecydowaliśmy się na uzupełnienie tej luki na rynku suplementów diety, opracowując Healthy Height, produkt o wysokich walorach odżywczych i smakowych stworzony specjalnie z myślą o dzieciach. Przeprowadziliśmy badania kliniczne, aby przekonać się, jaką rolę ten suplement odgrywa we wspomaganiu wzrostu – wyjaśnia Liron Fendell, dyrektor generalna Nutritional Growth Solutions. – Wyniki wskazały, że zapewnienie niskim dzieciom o drobnej budowie odpowiednich substancji odżywczych we właściwych dawkach pomaga zwiększyć ich tempo wzrostu w ciągu sześciu miesięcy bez wzrostu wskaźnika BMI”.

W randomizowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą i placebo w grupie kontrolnej opublikowanym w prestiżowym czasopiśmie Journal of Pediatrics poddano ocenie wpływ produktu Healthy Height na wzrost. Badanie objęło 200 zdrowych dzieci w wieku od 3 do 9 lat pochodzących z rodzin z klasy średniej o normalnym wzroście i wadze kształtujących się poniżej 10. centyla.

W badania i opracowanie tej formuły zaangażowani byli najwyższej klasy specjaliści w dziedzinie endokrynologii pediatrycznej, gastroenterologii i żywienia – prof. Phillip, dyrektor Instytutu Endokrynologii w Dziecięcym Centrum Medycznym Schneidera w Izraelu oraz prof. Raanan Shamir, dyrektor Instytutu Gastroenterologii, Żywienia i Chorób Wątroby Dziecięcego Centrum Medycznego, który również pełni funkcję prezesa Europejskiego Towarzystwa Gastroeneterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN).

Produkt Healthy Heigh, wytwarzany w obiektach produkcyjnych z certyfikatem GMP, jest dostępny w USA, w regionie Azji Pacyficznej i Izraelu. Wnioski patentowe dotyczące produktu złożono w USA, Kanadzie, Australii, Izraelu, Indiach i UE. Healthy Height stanowi dla pediatrów nową alternatywę wspomagającą wzrost dzieci, które są niskie i mają drobną budowę. Produkt jest rozprowadzany wśród odbiorców detalicznych i firm do sprzedaży pod własną marką.

“Dzięki Healthy Height rodzice zyskują nową szansę na poprawę wzrostu swoich dzieci – mówi Fendell. – Prosty do przyrządzenia napój w proszku o odświeżającym smaku i konsystencji smoothie opracowano z myślą o dzieciach o wybrednych gustach. Napój, który można pić przed szkołą, po południu jako przekąskę lub jako dodatek do obiadu, dostarcza dzieciom potrzebnych substancji odżywczych, które wspomagają ich wzrost”.