W którą stronę zmierza biomedycyna? VI edycja MEDmeetsTECH w Gdańsku

W miniony piątek, 21 września 2018 miała miejsce VI edycja konferencji MEDmeetsTECH w Gdańsku. Wydarzenie przyciągnęło setkę innowatorów, przedsiębiorców i naukowców, którzy dzielili się wiedzą o możliwościach i praktycznych wskazówkach z wdrażania innowacji.

MEDmeetsTECH to konferencja łącząca światy medycyny, nauki, innowacji i biznesu. Celem organizatorów jest stworzenie platformy do wymiany wiedzy, dobrych praktyk biznesowych i budowania relacji. Tegoroczna edycja organizowana była we współpracy z Gdańskim Parkiem Naukowo Technologicznym oraz Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

„Wychodzę z konferencji z głową pełną pomysłów, jak mogę zmienić moje badania naukowe, w działający biznes. Świetni prelegenci a przede wszytki mnóstwo praktycznej wiedzy” relacjonuje jeden z uczestników, Szymon.

„W trakcie tej edycji mocno skupiliśmy się na pokazaniu praktycznego aspektu komercjalizowania innowacji. Powszechnie mówi się o wspieraniu środowiska naukowego w ich wprowadzaniu, ale naukowcy nie wiedzą, JAK to zrobić w praktyce. Mam wrażenie, że pokazane case study, analiza procesu krok po kroku oraz wskazówki doświadczonych przedsiębiorców były tym, czego to środowisko potrzebowało” – dodaje Justyna Uman-Ntuk, organizator konferencji.

Ważnym elementem MEDmeetsTECH była debata, w której wzięli udział: Jakub Wysocki, Biolumo (startup), Aleksander Kłósek, fundusz inwestycyjny YouNick; Katarzyna Michalak-Magda z Polskiego Funduszu Rozwoju oraz dr Krzysztof Chlebus. „Nasi eksperci mówili o aktualnej sytuacji na polskim rynku innowacji, gdzie ostatnio dużo się dzieje. Świetnym tego przykładem są działania rodzimego giganta – Polpharma, która otwiera nowe laboratoria i ma zamiar w ciągu kilku lat wprowadzić leki biologiczne nie tylko w Europie, ale i Stanach Zjednoczonych” – mówi Janusz Kowalski, organizator. „Dla naukowców otworzyło się teraz wiele możliwości finansowania. Paneliści zgodnie stwierdzili, że tym czego potrzeba jest „smart money”, czyli dojrzałości i doświadczenia na rynku instytucji i funduszy, które są wstanie wesprzeć młodych startupowców.

Organizatorzy zapowiadają, że tej jesieni to nie była ostatnia szansa na zdobycie wiedzy o rozwijaniu startupów na rynku medycznych. Już 15 października w Krakowie odbędzie się Health & Lifestyle Festiwal powered by MEDmeetsTECH, gdzie będzie można zdobyć wiedzę o rozwoju startupów związanych ze sportem, zdrowym odżywianiem i stylem życia. Więcej informacji na www.MEDmeetsTECH.com