Upał a nadciśnienie – o czym należy pamiętać?

Chociaż wiele osób nie może się doczekać upalnych dni, to dla niektórych mogą one być bardzo groźne. Jedną z grup, które powinny zachować ostrożność podczas upałów, są osoby cierpiące na nadciśnienie.

  1. Jak upały wpływają na nadciśnienie?
  2. Porady dla osób cierpiących na nadciśnienie
  3. Gdzie kupić preparaty bez recepty?

Zmiany temperatury oraz wielodniowe upały w połączeniu z chorobami serca i układu krążenia mogą być bardzo niebezpieczne.

Jak upały wpływają na nadciśnienie?

Podczas wyjątkowo gorących dni może dojść do sytuacji, w których organizm chorego zareaguje na temperaturę w taki sam sposób jak po przyjęciu leku na nadciśnienie. Część osób skarży się wówczas na uczucie zimna w stopach i rękach. Do tego dochodzą bóle karku oraz szumy uszne. Dokładne postępowanie podczas upałów najlepiej jest skonsultować z lekarzem. Z reguły specjaliści radzą, aby osoby z nadciśnieniem podczas gorących dni unikały lub przynajmniej ograniczały wychodzenie z domu, zwłaszcza jeżeli temperatura przekracza dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Nie można też zapominać o regularnym nawadnianiu organizmu, co dotyczy zarówno osób starszych, jak i młodszych.

Porady dla osób cierpiących na nadciśnienie

Chociaż nadciśnienie może utrudnić normalne funkcjonowanie, czasami wystarczy wprowadzić kilka zmian w codziennym trybie życia, aby ograniczyć rozwój choroby. Ważne jest przede wszystkim unikanie alkoholu, normalizacja masy ciała oraz trzymanie się diety, która została ułożona wspólnie z odpowiednim specjalistą. Statystyki pokazują, że dzięki interwencjom niefarmakologicznym udało się zmniejszyć 5-letnią zapadalność na nadciśnienie aż o połowę. Chorzy na nadciśnienie muszą dbać o to, aby utrzymywać prawidłową masę ciała. Dodatkowo wielokrotnie potwierdzono, że utrata zbędnych kilogramów to skuteczny sposób obniżenia podwyższonego ciśnienia. Jest to również podstawowe zalecenie dla osób, które szukają sposobu zapobiegnięcia chorobie. Jeżeli ty lub ktoś z twoich bliskich ma problemy z ciśnieniem, warto zwiększyć spożycie potasu (najlepiej dostarczać go organizmowi w formie świeżych warzyw i owoców). Potas obniża ciśnienie tętnicze i rozkurczowe, a dodatkowo reguluję pracę mięśnia sercowego i całego układu nerwowego. Oprócz wspomnianego ograniczenia alkoholu należy zrezygnować z palenia tytoniu, gdyż jest on uważany za jeden z najsilniejszych czynników ryzyka sercowo-naczyniowego.

Gdzie kupić preparaty bez recepty?

Efekty wprowadzenia powyższych zmian dobrze jest uzupełnić stosowaniem leków na nadciśnienie bez recepty, które dostępne są w formie łatwych do połknięcia tabletek. W celu dobrania idealnego preparatu skontaktuj się z lekarzem, który doradzi, które tabletki będą odpowiednie dla aktualnego stanu zdrowia. Pamiętaj, że prawidłowo dobrane leki nie tylko minimalizują ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, ale też pozwolą uzyskać lepsze efekty. Sprawdź również leki na nadciśnienie bez recepty, które można zamówić bez wychodzenia z domu. Na stronie apteki internetowej dostępne są także nowoczesne ciśnieniomierze, które działają w sposób automatyczny. Tego typu urządzenia pozwalają uzyskać wiarygodne pomiary, co pozwala zachować kontrolę nad ciśnieniem chorej osoby.

Okazuje się, że u wielu osób nadciśnienie występuje nawet przez kilka lat, zanim zostanie zdiagnozowane. Warto więc się regularnie badać, aby zawczasu wykryć nieprawidłowości. Popularne symptomy, które mogą wskazywać na nadciśnienie to między innymi krwawienie z nosa, nieuzasadnione uczucie zmęczenia, problemy ze snem oraz powracający ucisk głowy.