To już koniec krępującego problemu – sekret ujawniony!

Nawet do 15% społeczeństwa cierpi na niezwykle wstydliwy problem, jakim jest nietrzymanie moczu. Głównie dolegliwość ta dotyka kobiet. Niemożność kontrolowania wycieku moczu w ilości kilku kropelek bądź nawet zawartości całego pęcherza to olbrzymi stres. W jakich sytuacjach może dojść do nietrzymania moczu i w jaki sposób wpływa to na osoby cierpiące na tę dolegliwość?

Nietrzymanie moczu – wstyd i bezsilność

Nie jest to problem, o którym chętnie się mówi. Staramy się go najczęściej ukrywać, co staje się trudne po fakcie. U niektórych cierpiących może dochodzić do tak silnego popuszczania, że zostaje przemoczona nie tylko bielizna, ale także spodnie czy spódnica. Wystarczy tylko kichnąć, zaśmiać się spontanicznie lub podnieść coś cięższego, by stało się to, czego się najbardziej obawiamy. Nietrzymanie moczy można podzielić na te wysiłkowe lub naglące. To pierwsze, jak wskazuje nazwa najczęściej ma miejsce podczas wysiłku, zaś druga dolegliwość jest związana z nadaktywnością pęcherza i może mieć podłoże emocjonalne. Bez względu jednak na przyczynę problemu, jest on niezwykle wstydliwy i silnie oddziałuje na osoby, które są nim dotknięte. 

Fizyczne i psychologiczne aspekty nietrzymania moczu.

Bezpośrednim skutkiem nietrzymania moczu są plamy na bieliźnie, ubraniu, krześle czy kanapie oraz niezwykły dyskomfort, na przykład w chwili, gdy stanie się to zimą, w czasie wycieczki, podróży czy w innej chwili, która uniemożliwia zmianę ubrania. Tak naprawdę najbardziej bolesny jest jednak aspekt emocjonalny problemu. Pacjent może mieć znacznie obniżony nastrój i poczucie własnej wartości oraz unikać czynności, w których do tej pory chętnie uczestniczył. Prowadzi to do stopniowego wykluczenia z życia zawodowego, społecznego, a nawet miłosnego.

Jak skutecznie radzić sobie z nietrzymaniem moczu?

Niestety często nie da się zapobiec niekontrolowanemu wyciekowi moczu, jednakże istnieje sprawdzona metoda na to, zdecydowanie lepiej sobie z tym radzić. Wystarczy wyposażyć się w dopasowane do własnych wymiarów chłonne majtki w sklepie medycznym. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na zachowanie dyskrecji. Nie widać ich pod ubraniem. Dzięki temu tylko sama osoba cierpiąca na tę dolegliwość wie, że zdarzyła się wpadka. Nie musi jednak tracić pewności siebie, ponieważ nikt inny tego nie zobaczy. Dzięki wspomnianemu produktowi można śmiało wybrać się z dziećmi i wnukami na plac zabaw, na imprezę, wycieczkę, czy nawet randkę. Nie ma potrzeby brać ze sobą ubrań na zmianę. To ogromna ulga dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu.

Jakie jeszcze zalety produktów chłonnych można wymienić? Łatwo się je zakłada i bardzo dobrze trzymają się na swoim miejscu mimo całodziennej aktywności. To oznacza, że pomagają osobie zmagającej się z przykrą dolegliwością wrócić do ulubionych aktywności. Na przykład wiele kobiet z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu rezygnuje z pracy. Takie zabezpieczenie pozwala czuć się czysto i pewnie. Odprowadza wilgoć nawet w dużych ilościach i trzyma ją z dala od ciała. Pacjent unika więc wszelkich podrażnień.

Jak widać, istnieje skuteczne rozwiązanie na problem nietrzymania moczu, a co więcej, jest ono łatwo dostępne i niedrogie. Na pewno poprawi ono komfort życia osób, które zmagają się z tym problemem i do tej pory nie znalazły jeszcze satysfakcjonującego rozwiązania.