Technologia monojonowa – linia Organic Silica marki Invex Remedies

Technologia monojonowa to nowatorski sposób na lepsze dostarczenie cennych składników kosmetycznych w głąb skóry. Wynaleziona i opatentowana przez polskich chemików metoda zwiększa skuteczność przenikania substancji aktywnej do najgłębszych warstw skóry, zapewniając tym samym jej odżywianie i odnowę na poziomie komórkowym. Marka Invex Remedies prezentuje linię kosmetyków opartych na tej technologii.

Na czym polega technologia monojonowa?

Technologia monojonowa to w skrócie rozbijanie struktur minerałów takich jak złoto, srebro czy krzem do pojedynczych jonów (monojonów). Dzięki rozbiciu pierwiastek osiąga wielkość pozwalającą na jego przenikanie przez błony komórkowe. Ponadto technologia monojonowa umożliwia rozbicie klastrów, czyli skupisk cząstek. Wiele substancji chemicznych, w tym nanocząsteczkowych, zbitych w klastry, nie przenika przez błony komórkowe i nie wywołuje zamierzonego efektu. Cząstki minerałów pozyskiwane dzięki tej technologii są ponad dziesięciokrotnie mniejsze niż dotychczas stosowane w farmakologii i kosmetologii nanocząsteczki, przez co ich wnikanie w skórę jest łatwiejsze. Dla przykładu: monojony złota mają rozmiar 0,2 nm, srebra 0,2 nm, natomiast krzemu 0,24 nm.

Dla najwyższej skuteczności w przenikaniu substancji aktywnej do wnętrza komórki wykorzystano dodatkowo (stosowane dotychczas wyłącznie w farmakologii) zjawisko par jonowych. Metoda ta wykorzystuje połączenie naładowanej cząstki z obdarzoną przeciwnym ładunkiem cząstką substancji aktywnej w celu tymczasowego zneutralizowania ładunku. Pary jonowe z łatwością przenikają przez lipidy warstwy rogowej i dysocjują w żywych warstwach naskórka.

Patent polskiej firmy

Firma Inwex jest w Kielcach i regionie bardzo znana, ale to spółka córka – Invex Remedies odnosi sukcesy w kraju i za granicą. Obie spółki to firma rodzinna założona przez Stanisława Szczepaniaka – chemika i wynalazcę, a później wspierana przez jego syna Remigiusza, również chemika. Wspólnie mają na koncie wiele patentów, w tym technologię monojonową. Została ona wynaleziona i przetestowana na założycielu firmy, który na skutek choroby odkrył, że ma w organizmie niedobór krzemu. To przyczyniło się to powstania nowatorskiej metody dostarczenia do komórek niezbędnych dla życia minerałów. Wkrótce nowa technologia znalazła zastosowanie nie tylko w kosmetykach. Patent Szczepaniaka badany jest pod kątem wyrobów medycznych oraz leczniczych, w tym preparatów przeciwnowotworowych.

Trzy linie kosmetyków

Marka Invex Remedies ma w ofercie trzy linie kosmetyków: linia Golden Touch, linia Silver Touch i linia Organic Silica. Przy tworzeniu tych linii pole działania zawężono do trzech składników: złota, srebra i krzemu. Przekłada się to na wyższą jakość kosmetyków, brak konserwantów i spulchniaczy.

Każda z linii opiera się na działaniu konkretnego surowca:

złota, które stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu opóźnia procesy starzenia i powstawanie zmarszczek, a już istniejące na skutek działania surowca ulegają widocznemu spłyceniu;
srebra, które ma właściwości antybakteryjne, reguluje wydzielanie sebum, jest stosowany w profilaktyce przeciwtrądzikowej i przeciwgrzybiczej;
krzemu, który uczestniczy w biosyntezie kolagenu i elastyny, posiada również właściwości regenerujące i łagodzące.

Opracowane linie kosmetyków przeznaczonych do codziennej pielęgnacji domowej można dostosować do potrzeb każdej skóry, biorąc pod uwagę jej wiek, typ lub problem. Składniki aktywne zawarte w starannie opracowanych recepturach wszystkich linii są kompatybilne i odznaczają się synergią, pozwalając na łączenie kosmetyków w sposób indywidualny. Produkty powstały na bazie ultra i mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, przy wykorzystaniu opatentowanej technologii monojonowej. Kosmetyki są przebadane dermatologicznie, a ich skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Kosmetyki Invex Remedies nie zawierają:

– konserwantów
– parabenów
– alkoholu
– sls
– substancji toksycznych
– sztucznych barwników.

Mgiełka z krzemem organicznym i kwasem hialuronowym Silor+HA – seria Organic Silica Invex Remedies

Mgiełka z krzemem organicznym i kwasem hialuronowym Silor+HA to przykład kosmetyku z linii Organic Silica, którego głównym składnikiem jest krzem monojonowy. Mgiełka odświeża, odżywia, ujędrnia oraz wspomaga utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry, zapewniając ochronę przed nadmierną utratą wilgoci. Produkt działa kojąco, przyspiesza regenerację skóry ulegającej podrażnieniom m.in. po zabiegach dermatologicznych, ekspozycji na światło słoneczne i po oparzeniach.

Mgiełka polecana do pielęgnacji skóry suchej, a także trądzikowej oraz łuszczycowej. Łagodzi podrażnienia i uczucie ściągnięcia skóry, zapewniając jej natychmiastowe ukojenie. Kosmetyk ma lekką, nietłustą konsystencję ułatwiającą szybkie wchłanianie.

Krzem organiczny i bor są podstawowymi składnikami aktywnymi linii Organic Silica o właściwościach regeneracyjnych, łagodzących i nawilżających. Minerały te odgrywają niezwykle ważną rolę w procesach odbudowy kolagenu i produkcji elastyny. Krzem jest budulcem tkanek miękkich, błon śluzowych. Odpowiada za elastyczność i młodość komórek. Substancje aktywne zawarte w linii Organic Silica wspomagają wiązanie wody w naskórku i usuwanie substancji toksycznych z komórek, stymulując ich odnowę.

Dla kogo?

Skóra sucha, wrażliwa, wymagająca nawilżenia i regeneracji.

Sposób użycia:

Rozpylamy na oczyszczoną skórę. Pozostawiamy do wchłonięcia. Można stosować bezpośrednio na makijaż. Mgiełkę można również stosować na włosy. Nie stosujemy u dzieci poniżej 3 roku życia. Można stosować jako preparat kojący po ekspozycji słonecznej. Zalecane jest codzienne stosowanie kosmetyku.

Produkt testowany dermatologicznie. Jego skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Główne składniki aktywne:

Krzem organiczny, kwas hialuronowy, pantenol, alantoina.

Monojony krzemu organicznego stymulują syntezę kolagenu, wykazują silne właściwości regenerujące, nawilżające, kojące. Zapewniają skórze elastyczność, zapobiegają jej wiotczeniu i innym objawom starzenia oraz powstawaniu cellulitu.

Kwas hialuronowy ma zdolność wiązania i zatrzymywania wody w skórze. Wygładza zmarszczki, poprawia jej elastyczność.

Pantenol i alantoina koją i łagodzą.