Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na łupież

Łupież jest niezwykle nieestetyczny i uciążliwy. Jest to najczęstszy problem skórny głowy, z którym mierzą się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wymaga on naprawdę starannego leczenia. Najczęściej pojawia się ze względu na nieodpowiednią pielęgnację. Plusem w tej sytuacji jest, że można go wyleczyć, stosując się do zaleceń dermatologa, przy przestrzeganiu pewnych zasadniczych reguł. Jednym z najpopularniejszych powodów łupieżu są drożdżaki, występujące na skórze głowy. Oprócz tego często można spotkać się z tym, że spowodowany jest przesuszeniem skóry. Łupież dzieli się przede wszystkim na suchy i tłusty, ten drugi występuje przy zwiększonym łojotoku. Samemu trudno jest określić rodzaj łupieżu, dlatego najlepiej skorzystać z pomocy dermatologa Warszawa, który wprowadzi odpowiednie leczenie.

Dieta odpowiednia przy leczeniu łupieżu

Jedną z podstawowych zasad przy leczeniu łupieżu jest dieta. Może być ona przyczyną jego nawracania, dlatego tak ważne jest, aby się do niej dostosować. Jedną z rzeczy, które przyczyniają się do jego powstawania są cukry proste, idealne pożywienie dla grzybów, dodatkowo przyspieszające proces starzenia się skóry. Oprócz tego łupież wywołać mogą produkty wysoko przetworzone. Zwiększają one ryzyko alergii oraz nasilają podrażnienia skóry. Stanowią one źródło toksyn, przez które może dojść do problemów dermatologicznych. Aby zmniejszyć ryzyko łupieżu należy się przede wszystkim odpowiednio nawadniać, aby skóra nie była przesuszona oraz by nie łuszczyła się. W procesie leczenia łupieżu ważne są witaminy, w szczególności są to A, E oraz te z grupy B. Dodatkowo nie wolno zapomnieć o cynku, jest on istotny w przypadku leczenia wielu schorzeń dermatologicznych, w tym także łupieżu.

Domowe sposoby mogące wspomóc leczenie łupieżu

Istnieje wiele domowych sposobów, dzięki którym można wspomóc leczenie łupieżu. Oczywiście ważnym jest, aby przy tym i tak skorzystać z pomocy dermatologa Warszawa, gdyż bez tego starania mogą pójść na marne. Sposobami takimi są między innymi:

Napar z pokrzywy

Płukanie włosów naparem z pokrzywy może być w tym przypadku niezwykle skuteczne. Aby takowy otrzymać wystarczy zalać susz pokrzywy wrzątkiem, po zaparzeniu i ostudzeniu będzie on gotowy do użycia.

Sposób z połówką cytryny

Pocieranie głowy połówką cytryny również może pomóc przy zwalczaniu łupieżu. Powinno to trwać około 10 minut. Po tym należy umyć włosy oraz skórę głowy specjalnym szamponem przeciwłupieżowym. Najlepszym pomysłem jest, aby kuracja trwała przynajmniej tydzień.

Maseczka z surowego jajka

W tym przypadku oddziela się białko od żółtka, białko ubija na pianę, a następnie dodaje się do niego żółtko. Po nałożeniu należy trzymać ją około 30 minut, po czym dokładnie spłukuje. Nie dość, że pomoże to przy łupieżu, to dodatkowo włosy będą się mniej przetłuszczały.

Płukanka z octu jabłkowego

Jest to jeden z najlepszych sposobów. Na szklankę wody przypadają dwie łyżki octu. Po stworzeniu płukani polewa się nią włosy, po wcześniejszym umyciu ich i spłukaniu. Zamiast płukanki metodę tę można stosować również jako wcierkę.