Soczewki kontaktowe Biofinity – wybór przyjazny dla oka

Biofinity to rozpoznawalna marka soczewek kontaktowych o najwyższej jakości. Marka oferuje soczewki kontaktowe korygujące rozmaite wady wzroku – krótkowzroczność, dalekowzroczność, prezbiopię czy astygmatyzm. Miesięczne soczewki Biofinity to doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje soczewek najwyższej jakości.

Czym wyróżniają się soczewki kontaktowe Biofinity?

Biofinity to marka soczewek kontaktowych gwarantujących komfort użytkowania i nienaganną jakość widzenia. W ofercie marki znaleźć można soczewki pozwalające na korygowanie takich wad wzroku jak krótko – i dalekowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność. Tym, co wyróżnia ofertę Biofinity to m. in. wyjątkowe soczewki XR o zwiększonym zakresie mocy sferycznych, pozwalające na skorygowanie nawet zaawansowanej krótkowzroczności lub dalekowzroczności. Z kolei soczewki całodobowe można nosić przez cały czas, choć oczywiście jest zalecane zdejmowanie ich na noc.

W silikonowo – hydrożelowych soczewkach kontaktowych Biofinity wykorzystano zaawansowaną technologię Aquaform, zapewniającą stałe nawilżenie soczewki kontaktowej. W matrycy długich łańcuchów silikonowych powstają wiązania wodorowe, które blokują cząsteczki wody w soczewce, co zapewnia dobrą zwilżalność i wygodne noszenie. Długie łańcuchy oznaczają, że mniej silikonu musi być użyte do optymalizacji przenoszenia tlenu, co pomaga zachować najwyższy komfort noszenia soczewek i minimalizuje ryzyko podrażnienia i przesuszenia oczu. A co więcej, zmniejszona zawartość silikonu powoduje również, że soczewki są miękkie i elastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do powierzchni oka.

Soczewki całodobowe Biofinit

soczewki kontaktowe Biofinity

Soczewki Biofinity są soczewkami całodobowymi, co oznacza, że mogą być noszone w trybie dzień i noc przez 30 dób, jednak specjaliści zalecają dla większej higieny i lepszego komfortu, zdejmować je na noc, jak wszystkie całodobowe. Soczewki przechowywane są wówczas w specjalnym pojemniczku z płynem, a rano można założyć je ponownie – i tak przez miesiąc. Istnieją jednak sytuacje, gdy niemożliwe jest zdjęcie soczewek kontaktowych na noc lub przypadkowo zaśniemy w soczewkach. Kupując miesięczne soczewki Biofinity nie musimy obawiać się takich sytuacji. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Aquaform soczewki zapewniają długotrwały efekt nawilżenia i dotlenienia oka, dzięki czemu nawet wielogodzinne noszenie soczewek nie przyczyni się do pogorszenia komfortu ich noszenia i podrażnienia oczu.

Soczewki całodobowe day&night mogą być noszone w trybie ciągłym przez cały miesiąc i nie ma konieczności ich zdejmowania. Ale oczywiście dobrze jest zdjąć je na noc i pamiętać o tym, aby regularnie je oczyszczać. Jednocześnie stosując soczewki całodobowe Biofinity zyskujemy pewność, że nie musimy obawiać się sytuacji, gdy konieczne jest znacznie dłuższe noszenie soczewek bez ich zdejmowania.

Soczewki Biofinity dla krótkowidzów i dalekowidzów

W ofercie soczewek Biofinity znaleźć można produkty pozwalające na skorygowanie krótkowzroczności i dalekowzroczności. Na szczególną uwagę zasługują soczewki sferyczne Biofinity XR o znacznie zwiększonym zakresie mocy. Oznacza to, że tego typu soczewki pozwalają skorygować nawet zaawansowane wady wzroku. Kiedyś osoby dotknięte nasiloną krótko – lub dalekowzrocznością mogły korygować wadę wyłącznie przy użyciu okularów korekcyjnych, ale użycie soczewek Biofinity XR  rozwiązuje ten problem. Soczewki te dostępne są w zakresie od – 20 D do – 12.5 D oraz od +8.50 D do + 15 D.

Soczewki multifokalne Biofinity

W celu skorygowania starczowzroczności warto sięgnąć po soczewki Biofinity Multifocal. Soczewki te pozwalają na przywrócenie prawidłowej ostrości widzenia u osób dotkniętych prezbiopią, czyli postępującym wraz z wiekiem zaburzeniem akomodacji oka. Te soczewki o miesięcznym trybie wymiany mają moc sferyczną z zakresu od + 6 D do – 8 D. Soczewki zapewniają ostre widzenie w każdej odległości i jednocześnie zapewniają komfort użytkowania.

Soczewki Biofinity zakupić można w sklepie internetowym SwiatSoczewek.com. Oferuje on soczewki najwyższej jakości, spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Wysokiej jakości oferowanych produktów towarzyszą przystępne ceny oraz takie udogodnienia dla zamawiających jak program lojalnościowy czy ekspresowa wysyłka.