Rehabilitacja Bielsko-Biała – gdzie na masaż? Wszystko o masażu rehabilitacyjnym w naszym mieście

Tobie lub komuś z twoich bliskich potrzebna jest rehabilitacja? Bielsko, dzięki obecności kilku renomowanych uczelni wyższych wykładających fizjoterapię, słynie z doskonałych rehabilitantów! Sprawdź, na co powinieneś zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego gabinetu i czego możesz oczekiwać, decydując się na rozpoczęcie zabiegów masażu rehabilitacyjnego.

Rehabilitacja przez masaż – Bielsko

Rehabilitacja to proces, który umożliwia pacjentom rekonwalescencję fizyczną oraz psychiczną, czyli osiągnięcie możliwie jak najlepszego stanu ciała i ducha. Dokonuje się tego poprzez szereg specjalistycznych zabiegów, spośród których najważniejszym jest masaż (rehabilitacyjny, leczniczy).

Szczegółowe zalecenia co do przebiegu rehabilitacji powinien wydawać lekarz. Z zabiegów przeprowadzanych przez fizjoterapeutów mogą korzystać osoby w każdym wieku (od niemowląt, aż po seniorów) i z rozmaitymi schorzeniami.

Pamiętaj, by korzystać jedynie z usług zaufanych i sprawdzonych gabinetów rehabilitacyjnych. Nieprofesjonalny lub nieprawidłowo wykonany masaż może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia! Gwarancję, że obsługuje cię odpowiednio wykształcony i doświadczony rehabilitant (Bielsko), masz, korzystając z usług ośrodka FIZJOMED.

Na czym polega masaż leczniczy?

Masaż rehabilitacyjny to nieinwazyjny zabieg terapeutyczny, korzystający z powszechnie znanych technik masażu klasycznego, takich jak:

 • ugniatanie,
 • rozcieranie,
 • głaskanie,
 • oklepywanie,
 • roztrząsanie.

W szczególnych przypadkach fizjoterapeuta może wykorzystywać w rehabilitacji również elementy masażu poprzecznego, funkcjonalnego czy mięśniowo-powięziowego.

Wskazania do masażu rehabilitacyjnego

Rehabilitacja z wykorzystaniem masażu leczniczego zalecana jest w takich stanach, jak:

 • wszelkiego rodzaju urazy (stłuczenia, zwichnięcia, złamania);
 • przeciążenie mięśni i stawów (występuje zwykle u osób wykonujących siedzącą pracę);
 • zaniki lub przykurcze mięśni (np. w wyniku unieruchomienia);
 • choroby zapalne i zwyrodnieniowe kręgosłupa;
 • choroby układu nerwowego (zespół Parkinsona, porażenia mięśniowe, stan poudarowy);
 • przewlekła niewydolność układu oddechowego;
 • obrzęki limfatyczne.

Masaż rehabilitacyjny może leczyć (stanowiąc jedyną metodę terapeutyczną) lub wspomagać leczenie, zmniejszając nasilenie objawów chorobowych. W określonych przypadkach zabiegi fizjoterapii stosuje się także jako profilaktykę, w celu zapobiegania schorzeniom.

Masaż to jedno z najważniejszych narzędzi w rehabilitacji, umożliwiające zmniejszenie odczuwanego bólu czy przywrócenie funkcjonalności kończyn, pleców i innych części ciała. Pamiętaj jednak, że taki efekty przynieść może jedynie profesjonalnie wykonany zabieg – w przypadku dolegliwości bólowych nie korzystaj z amatorskich masaży wykonywanych przez bliskich! Takie działania mogą wyrządzić zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Z profesjonalnych zabiegów możesz korzystać w gabinecie fizjoterapeuty bądź w zaciszu własnego domu (specjaliści z FIZJOMED oferują wizyty domowe na terenie Bielska).