Probiotyki SanprobiStress na objawy stresu

Na objawy stresu narzeka prawie każdy. Zmęczenie, drażliwość, napięcie w barkach i karku, bezsenność to typowe symptomy, które towarzyszą silnym napięciom nerwowym. Długotrwały stres jednak powoduje znacznie gorsze dolegliwości, w tym choroby cywilizacyjne. Warto mu zapobiegać lub chociaż jak najwcześniej łagodzić jego objawy. Pomoże medytacja, uprawianie sportu, ale też przyjmowanie odpowiednich probiotyków.

Dla równowagi – probiotyki SanprobiStress!

Bakterie probiotyczne kojarzą się głównie ze wzmacnianiem odporności, zdrową florą w jelitach i łagodzeniem skutków antybiotykoterapii. Ale czy wiemy, że odpowiednio dobrane szczepy są w stanie wspomóc równowagę nie tylko bakteryjną, ale też… psychiczną? Otóż bakterie probiotyczne występujące naturalnie w układzie pokarmowym człowieka mogą zmienić neurochemię mózgu dzięki komunikacji, jaka występuje między ośrodkowym układem nerwowym a jelitami. To, że flora jelitowa wywiera wpływ na pracę mózgu, może okazać się zbawienny w zwalczaniu lęku, niepokoju, depresji i innych zaburzeń psychosomatycznych!

Odstresuj się!

Psychologowie twierdzą, że trudno liczyć na to, że nikogo nie spotka w życiu zdarzenie krytyczne. Zwykle nie ma się nawet na to wpływu. Ale można zmienić reakcje. A przede wszystkim człowiek może uczyć się, jak je zmieniać. Nerwowy styl życia może powodować:

  •  rozchwianie emocjonalne,
  • bóle brzucha,
  • brak apetytu albo przeciwnie – chęć zajadania stresu i napady wilczego głodu,
  • ataki paniki,

Warto postawić na jogę, czyli jeden z bardziej skutecznych sposobów na stres. Ten rodzaj aktywności, czyli o umiarkowanym wysiłku, przyspiesza krążenie, usuwając hormony stresu z organizmu, a jednocześnie zaopatruje tkanki w zwiększoną ilość krwi i tlenu. Dla tych którzy wolą intensywniejszy wysiłek, warto spróbować biegać – już pół godziny biegu codziennie ma zbawienne skutki dla zdrowia!

Probiotyki SanprobiStress na objawy stresu

SANPROBI® Stress to 20 kapsułek nowoczesnego probiotyku, które zawierają unikalną kompozycję dwóch szczepów bakterii probiotycznych, Lactobacillus helveticusRosell – 52 i Bifidobacterium longumRosell – 175, dzięki czemu pomagają zachować odpowiednią ilość bakterii probiotycznych w organizmie i wspierają mikrobiotę, czyli florę bakteryjną jelit.

SPOSÓB UŻYCIA:

Dorośli i dzieci powyżej 3 roku życia: 1 kapsułka dziennie.

Kapsułki można przyjmować łącznie z posiłkiem lub na czczo.

W przypadku stosowania SANPROBISTRESS u małych dzieci kapsułkę można otworzyć, a następnie rozpuścić jej zawartość w zimnym lub letnim płynie (np. w wodzie, herbacie, mleku). Preparat należy spożyć bezpośrednio po przygotowaniu.

W przypadku antybiotykoterapii zaleca się spożywanie SANPROBI STRESS wraz z rozpoczęciem przyjmowania antybiotyku i kontynuowanie suplementacji przez 14 kolejnych dni po zakończeniu antybiotykoterapii.

Produkt bezpieczny dla dzieci od 3. roku życia.

Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

www.sanprobi.pl