Prawidłowa suplementacja minerałów – cenny dla organizmu krzem

Lekarze alarmują, że stosujemy coraz więcej suplementów diety, które nie mają żadnego potwierdzonego, korzystnego wpływu na nasze zdrowie. Nie przeczą jednak, że prawidłowa suplementacja minerałów jest nam potrzebna. Wręcz przeciwnie, potrzebujemy uzupełnienia niedoborów brakujących nam mikroelementów, które dotrą tam, gdzie powinny. Opracowana przez polską, innowacyjno-rozwojową markę Invex Remedies technologia monojonowa sprawia, że składniki mineralne zyskują walor niezwykłej przyswajalności.

Prawidłowa suplementacja minerałów

Prawidłowa suplementacja minerałów wymaga znajomości reakcji synergii i antagonizmu pomiędzy nimi. W przypadku substancji aplikowanej do organizmu musi być ona dodatkowo stabilna w krwi i płynach ustrojowych. Szczególnie jest to ważne w aplikacji metali szlachetnych lub trudno rozpuszczalnych i niestabilnych.

Technologia monojonowa

Te założenia doprowadziły do powstania technologii monojonowej.

– W pracy nad nią zwróciliśmy szczególną uwagę na różnice pomiędzy właściwościami tych samych pierwiastków występujących w formie cząsteczkowej i atomowej wyjaśnia Remigiusz Szczepaniak, chemik, wynalazca i prezes firmy Invex Remedies. – Naszą uwagę zwróciły minerały trudnoreaktywne, takie jak krzem, srebro i złoto. W ich przypadku efekty pomiędzy strukturami monoatomowymi a klastrami, czyli skupiskami cząsteczek, były szczególnie widoczne, zwłaszcza w procesach biochemicznych. Opracowaliśmy teorię, według której w wyniku wieloetapowych reakcji chemicznych i elektrochemicznych powstają monojony – pojedyncze rozproszone cząstki o średnicy 0,1- 0,5 nanometra.

Pojęcie monojon zostało użyte stosunkowo niedawno w literaturze patentowej, bo w ostatnich latach XX wieku. Struktura monojonowa uniemożliwia proces polimeryzacji i klastrowania się cząstek substancji aktywnej. Wykorzystane do produkcji substancji aktywnych produktów leczniczych i wyrobów medycznych pozwalają na użycie nawet stukrotnie mniejszych stężeń tego samego pierwiastka w celu osiągnięcia efektu terapeutycznego.

Suplementy i kosmetyki z krzemem

Prawie trzydziestoletnie doświadczenie i nieprzerwanie prowadzone badania pozwoliły polskiej, innowacyjno-rozwojowej firmie Invex Remedies stworzyć suplementy, których cząsteczki aktywne są doskonale przyswajalne, rozpuszczalne w wodzie i stabilne we krwi. Celem ich działania jest zaopatrzenie każdej komórki w substancje jej potrzebne.

Technologia monojonowa dostarcza organizmowi substancji aktywnych w najlepiej przyswajalnej formie. Obecnie na stronie www.invexremedies.pl dostępne są suplementy i kosmetyki stworzone właśnie z wykorzystaniem technologii monojonowej. Na przykład najnowsza Seria Mitochondrialna i kosmetyki z linii Organic Silica, Golden Touch i Silver Touch.

Dla osób, które chcą wzbogacić swój organizm o jeden z najcenniejszych dla zdrowia pierwiastków jakim jest krzem, w ofercie dostępny jest suplement SILOR + B Krzem. Jego innowacyjność to przede wszystkim:

  • składniki aktywne w postaci monojonów, 
  • dobra rozpuszczalność w wodzie,
  • płynna forma produktu.

Krzem i jego rola w organizmie

Krzem jest pierwiastkiem stanowiącym absolutną podstawę suplementacji organizmu – szczególnie ze względu na jego udział w tkance łącznej. Jego rola w organizmie jest ciągle niedoceniana pomimo wiarygodnych wyników badan klinicznych. Każda terapia polegająca na odbudowie zasobów organizmu i wykorzystaniu możliwości własnego układu immunologicznego oraz funkcji regeneracyjnych powinna rozpocząć się od uzupełnienia niedoboru krzemu.

Organizm ludzki zawiera około 7 gramów krzemu rozmieszczonego w kościach, paznokciach, ścięgnach, ścianach aorty, organach wewnętrznych oraz mleku matek karmiących. Potrzebuje 20-30 mg krzemu dziennie. Większej dawki wymagają kobiety w ciąży, osoby po operacjach kostnych oraz ludzie starsi. Ilość tego pierwiastka w narządach maleje z wiekiem. Krzem oddziałuje na cały organizm – syntezę tkanki łącznej, funkcjonowanie układu nerwowego oraz układu immunologicznego. Aplikacja przyswajalnej formy krzemu gwarantuje:

  • polepszenie stanu skóry i zmniejszenie zmarszczek,
  • zmniejszenie łamliwości, wzmocnienie i poprawę połysku włosów i paznokci,
  • zmniejszenie bólów stawów i pleców,
  • zwiększenie witalności i odporności organizmu,
  • przyspieszenie gojenia się ran i urazów kostnych,
  • poprawę parametrów krwi.

Badania skuteczności krzemu w pielęgnacji skóry

W 2015 roku INWEX potwierdził skuteczność aplikacji krzemu w procesie przyspieszenia gojenia się ran – poprzedzająca użycie lasera ablacyjnego aplikacja żelu z krzemem skróciła czas rekonwalescencji o 40%. A w 2018 roku badania firmy Invex Remedies potwierdziły wpływ krzemu na likwidację trądziku w aplikacji mgiełki z kwasem hialuronowym. 2018 rok to kontynuacja badań skuteczności krzemu w obszarze pielęgnacji skóry łuszczycowej oraz stopy cukrzycowej. Już pierwsze badania wskazują, że zdecydowanie szybciej goją się rany spowodowane przez te choroby.