Pomarszczona, sucha skóra dłoni

Dezynfekcja, częste mycie dłoni i używanie środków antybakteryjnych to codzienne, prozdrowotne nawyki, które mają też swoje negatywne konsekwencje. Dbając o higienę rąk, narażamy je równocześnie na przesuszanie się skóry, przyspieszone procesy starzenia się i widoczne pomarszczenia. Czy wiesz jak skutecznie pielęgnować dłonie by na długo zachowały piękny wygląd?

Wpływ środków antybakteryjnych na skórę dłoni

Przestrzegając higieny, zwłaszcza w czasie zwiększonego ryzyka wirusów, znacznie częściej stosujemy żele i dodatkowe środki antybakteryjne, które mogą negatywnie wpłynąć na kondycję naskórka. Powierzchnia dłoni jest bowiem bardzo delikatna i podatna na szkodliwy wpływ detergentów. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych, w jakie wyposażona jest skóra tych części ciała, to przyczyna ich znacznej wrażliwości. Dlatego, jeśli chcesz chronić swoje dłonie, koniecznie pamiętaj o pielęgnacji skóry każdego dnia.

Właściwa pielęgnacja dłoni

Istotna zasada troskliwej pielęgnacji to stosowanie odpowiedniego mydła. Środki czyszczące niszczą skórę dłoni przez co traci ona swoje funkcje ochronne. Kosmetyki i mydła niskiej jakości – często stosowane w miejscach publicznych – dodatkowo wysuszają skórę, co skutkuje ich pomarszczeniem i przyspieszonym procesem starzenia się. W trosce o kondycję dłoni powinniśmy stosować detergenty o pH zbliżonym do kwaśnego pH naszej skóry – ok. 5,5. Niestety powszechne mydła mają pH zasadowe.

Dlatego do pielęgnacji poleca się mydła oparte o składniki naturalne, oleje czy glicerynę. Lepszą alternatywą „pachnidełek” i mydeł przepełnionych sztucznymi barwnikami, będzie zwykłe szare mydło. Pozbawione konserwantów uznawane jest także za hipoalergiczne.

Domowe sposoby na suchą skórę dłoni

Z domowych zabiegów, jakie wykonasz by nawilżyć dłonie, warto wykonać kąpiele z oliwą z oliwek. Jej natłuszczające właściwości świetnie sprawdzą się w przypadku szorstkiej i popękanej powierzchni rąk, a przy tym zregenerują wrażliwe opuszki palców. Podobnie kojące efekty przyniosą suchym dłoniom naturalna maseczka z awokado, regenerująca pasta z dodatkiem miodu i cytryny czy sok z aloesu.

Jeśli jednak szukasz trwalszych sposobów, które pobudzą naturalne procesy regeneracyjne skóry i przywrócą jej młodzieńczy wygląd, warto skorzystać z nowości w gabinetach medycyny estetycznej. Należy do nich silnie nawilżający zabieg Linerase Hydro.

Na czym polega sekret zabiegu Linerase Hydro?

Linerase Hydro to nieusieciowany kwas hialuronowy o wielkości cząsteczki, która stwarza doskonałe warunki do produkcji kolagenu w naszej skórze. Pamiętajmy, że zasadniczą funkcją kwasu hialuronowego jest wiązanie wody ze skórą właściwą – dlatego też od stopnia stężenia tego składnika zależy poziom nawilżenia i elastyczności.

Niestety, każdego dnia, około 30 procent kwasu hialuronowego, jak i kolagenu obecnego w organizmie człowieka, ulega rozpadowi. Z upływem czasu ich ilość coraz bardziej się zmniejsza, przez co dochodzi do widocznych degeneracji tkanek i oznak starzenia się skóry.

Nic dziwnego, że tak wrażliwa skóra dłoni natychmiast staje się przesuszona, pojawiają się zrogowacenia naskórka. By temu zapobiec i wzmocnić strukturę ochronną powierzchni dłoni coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów medycyny estetycznej – uzupełniając niedobory cennych składników. Kwas hialuronowy dostarczany w formie iniekcji podawanych śródskórnie dzięki Linerase Hydro to wysoce skuteczny sposób nawilżenia i napięcia skóry.

Linerase Hydro, stosowany jest przez lekarzy zarówno jako terapia łączona, naprzemiennie z istniejącym już od kilku lat na rynku kolagenem Linerase, jak również znajduje zastosowanie w monoterapii. Zabieg należy to całkowicie bezpiecznych, rekomendowanych przez ekspertów medycyny estetycznej i dostępny w renomowanych klinikach.

Co jest ważne dla pacjentów, pierwsze efekty zabiegu Linerase Hydro będą zauważalne tuż po zabiegu.

Jeśli pragniesz skutecznie dbać o kondycję skóry, przeciwdziałać negatywnym konsekwencjom czynników zewnętrznych, starzeniu się skóry, poznaj szczegóły oferty pielęgnacyjnej linii Linerase i ciesz się pięknem swoich dłoni na długi czas!

Więcej szczegółów na stronie www.bdaesthetic.com