Pobyt SPA w uzdrowisku: pielęgnacja w prozdrowotnym klimacie

Uzdrowisko to nie tylko miejsce, do którego wybieramy się na turnusy rehabilitacyjne. Warto wiedzieć, że uzupełnieniem terapii zdrowotnych jest w wielu miejscach doskonale zorganizowana strefa SPA. Sprzyjają jej wyjątkowe walory przyrodnicze, jakimi charakteryzują się miejscowości uzdrowiskowe, których urok potęguje relaksacyjne doznania.

Pobyt SPA w uzdrowisku pozwala skorzystać z doskonale wyposażonych placówek i bazy noclegowej, którą zapewniają polskie kurorty. Co istotne, uzdrowiska szczycą się nie tylko standardowymi zabiegami pielęgnacyjnymi, ale również odnową biologiczną i zabiegami, często opartymi na bogactwie naturalnym danej miejscowości.

Przykładem może być Uzdrowisko Nałęczów, które oferuje zabiegi z zakresu hydroterapii, zabiegów cieplnych i elektrycznych. Łączy się tu ponad 200 letnia tradycja wodolecznictwa z nowoczesną bazą zabiegową i specjalistyczną kadrą, której doświadczenie w kuracjach zdrojowych jest gwarantem, że pielęgnacja nie oznacza tylko upiększania, ale także troskę o zdrowie i świetne samopoczucie.

Uzdrowisko Nałęczów to doskonałe miejsce na regeneracyjny pobyt SPA. Zjawiskowy o każdej porze roku Park Zdrojowy, komfortowy nocleg w najpiękniejszych obiektach uzdrowiskowych, prozdrowotny mikroklimat i niezbędne do głębokiego relaksu cisza i spokój stanowią doskonałe tło bogatej oferty zabiegów kosmetycznych i SPA. Pielęgnacja twarzy i ciała, wykonywana z użyciem produktów luksusowej marki kosmetycznej, skupiona jest wokół profilaktyki anty-aging. W trakcie kilkudniowego pobytu w tym prozdrowotnym kurorcie dużą popularnością cieszą się także masaże oraz rytuały na całe ciało, zapewniające błogi relaks i pielęgnację przy aromaterapii naturalnymi olejkami.

Cały Nałęczów zaprojektowano według koncepcji miasta ogrodu. Komfortowe hotele – Stare Łazienki oraz Termy Pałacowe usytuowane są w Parku Zdrojowym. Dzięki niedawnemu gruntownemu remontowi, Stare Łazienki znów stały się najpiękniejszym zabytkiem Nałęczowa, którego wyjątkowy komfort doceniają przybywający na pobyty wypoczynkowe i SPA.

W okresie wiosenno-letnim wśród bujnej zieleni zabytkowego Parku Zdrojowego na gości czeka również domek fiński, w którym można się zrelaksować i odprężyć w jacuzzi, jednocześnie zapewniając sobie prywatność i sprzyjającą wypoczynkowi intymną atmosferę. Nieopodal znajduje się Kompleks Wodny Atrium – kolejne miejsce cieszące się niesłychaną popularnością – z basen z torami do pływania oraz sztuczną rzeką, jacuzzi, łóżkami bąbelkowymi i ławeczkami perełkowymi oraz kompleksem saun. Wyjątkowym elementem Atrium jest jedyny w Polsce basen białej glinki, sprowadzanej specjalnie na potrzeby zabiegów z Grecji. Seans w białej glince uzupełnia ofertę SPA Nałęczów o wyjątkowy zabieg na całe ciało.

Uzdrowisko Nałęczów zaprasza Gości przez cały rok. Skorzystać tu można z Day SPA, czyli jednodniowego pobytu z wybranymi zabiegami pielęgnacyjnym, jak i kompleksowych pakietów pobytowych.