Pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacji neurologicznej i opieki demencyjnej

Pierwszy w Polsce, najnowocześniejszy ośrodek rehabilitacji neurologicznej i opieki demencyjnej zostanie wkrótce otwarty. ORIGIN Polska przygotowuje się do otwarcia Centrum ORIGIN w Otwocku, położonego nieprzypadkowo w otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

 

Obiekty ORIGIN projektowane są zgodnie z zasadami architektury terapeutycznej, której celem jest tworzenie przestrzeni wywierającej pozytywny wpływ na fizyczną i psychiczną kondycję człowieka. Rola środowiska, w tym architektury, staje się szczególnie ważna kiedy pojawiają się kłopoty zdrowotne. Takie podejście, od lat rozpowszechnione w krajach rozwiniętych, w Polsce nie znalazło dotąd naśladowców – firma ORIGIN Polska jest prekursorem.

Centrum ORIGIN Otwock jest jedynym zaprojektowanym w tym duchu obiektem w kraju. Supernowoczesny budynek został podzielony na dwie niezależne sekcje, oferujące opiekę demencyjną według autorskiego programu ORIGIN MemoryCare oraz rehabilitację neurologiczną w ramach programu ORIGIN NeuroCare.

Z programu ORIGIN MemoryCare skorzystają 82 osoby dotknięte różnymi formami demencji, w szczególności chorobą Alzheimera. W pięciu kilkunastoosobowych klastrach stworzono doskonałe warunki pobytu, gdzie duże świetlice, specjalne umeblowanie, wystrój wnętrz, ich konfiguracja, oświetlenie, kolorystyka ułatwią orientację, zlikwidują stany napięcia, agresji i depresji, zapewnią bezpieczeństwo.

ośrodek rehabilitacji neurologicznej

W oddzielnej części budynku 44 osoby będą korzystały z programu ORIGIN NeuroCare, dysponującego nowoczesnym zapleczem rehabilitacyjnym i najwyższej klasy urządzeniami, w tym rzadko powszechnie dostępnymi w Polsce robotami.

Do dyspozycji pacjentów będzie prywatny, terapeutyczny park z wydzielonym ogrodem dla osób dotkniętych demencją. Otoczenie sosen i jałowca wydzielających do atmosfery naturalne substancje dezynfekujące drogi oddechowe, rozszerzające naczynia krwionośne, działające uspokajająco i bakteriobójczo, stanowi o niezwykłych walorach klimatycznych i zdrowotnych okolicy.

Stosowane techniki terapeutyczne: japońska metoda rehabilitacji i rekonwalescencji shinrin yoku oraz hortiterapia, szczególnie efektywna w postępowaniu z demencją, depresją i niepełnosprawnością, odgrywają nieocenioną rolę w procesie terapii. Pobyt wśród zieleni i pielęgnacja roślin przyczyniają się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego: obniżają ciśnienie krwi, tętno i produkcję hormonu stresu, zwiększając odporność organizmu i przyspieszając jego regenerację.

Więcej informacji: www.originpolska.com