Oczyszczacz powietrza – czy warto go mieć?

Znaczną poprawą dla atmosfery w naszym domu może być oczyszczacz powietrza – inteligentne urządzenie służące do wyłapywania wszelkich zanieczyszczeń w określonym obszarze. Jak dokładnie działa oczyszczacz? Czy warto go kupić? Dla kogo w szczególności jest on polecany?

Rozwój miast, przemysłu i cywilizacji nie wpływa za dobrze na nasze środowisko. W wielu dużych aglomeracjach zmagamy się ze smogiem, powietrze nie jest najlepszej jakości, a w konsekwencji odczuwamy, często dość poważne, pogorszenie stanu zdrowia. Aby chronić się przed tym negatywnym działaniem możemy wykorzystywać wiele produktów, np. nosząc maskę antysmogową w szczególnie nieprzyjemne dni czy nie otwierając okien na oścież, jeżeli wiemy, że powietrze jest złej jakości. Warto jednak zastanowić się nad kupnem oczyszczacza powietrza.

1. Czym jest oczyszczacz powietrza?

2. Jak działa oczyszczacz powietrza?

3. Dla kogo warto kupić oczyszczacz

Czym jest oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza Zdrovi to urządzenie do zastosowania w domu, którego celem jest eliminowanie różnych substancji z powietrza, którym oddychamy. W zależności od modelu, na jaki się zdecydujemy może być to produkt zasilany prądem lub też działający na zasadzie wyłapywania drobinek z powietrza przez filtr nie wymagający podłączenia do sieci. Niektóre oczyszczacze mają także dodatkowe funkcje, jak np. jonizacja powietrza, przez co są bardziej użyteczne i pozwalają na utrzymanie również odpowiedniego nawilżenia powietrza w pomieszczeniu. Jeden oczyszczacz zwykle jest w stanie oczyścić powierzchnię od 10 do 20 metrów kwadratowych, czyli mniej więcej jeden pokój.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacze powietrza Coway pomagają pozbyć się z powietrza drobin kurzu, pyłków, a także nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu możemy pozbyć się większości drobnoustrojów, a także poprawić znacząco jakość powietrza, którym oddychamy. Urządzenia są praktycznie bezgłośne, nie przeszkadzają w codziennej pracy i obowiązkach domowych, a jedyna obsługa, jakiej wymagają, to regularna wymiana filtra i ewentualnie podłączenie do gniazdka. Niestety w dużych miastach nie jest ono dobrej jakości, szczególnie w sezonie zimowym, w związku z czym jeżeli zależy nam na naszym zdrowiu lub po prostu jesteśmy wrażliwi na negatywną zmianę jakości powietrza, warto jest zaopatrzyć się w takie urządzenie.

Dla kogo warto kupić oczyszczacz?

Z oczywistych względów oczyszczacz Powietrza – Coway Classic oraz inne rodzaje są szczególnie dobrą opcją dla wszelkiej maści alergików. Dzięki działaniu urządzenia możemy pozbyć się znacznej większości alergenów unoszących się w powietrzu, jak roztocza, kurz, pyłki roślin czy drobna sierść zwierzęcia. Oczyszczacze powietrza polecane są również osobom zmagającym się z chorobami układu oddechowego, jak astma czy przewlekła choroba obturacyjna płuc. Usuwanie drobnoustrojów z powietrza może ulżyć również w przypadku chorób układu krążenia oraz sytuacji, gdy mamy tendencję do występowania częstych, lecz drobnych infekcji.

Oczyszczacze powietrza są urządzeniami do użytku domowego, których zadaniem jest znaczna poprawa jakości powietrza, jakim oddychamy. W zależności od stopnia rozbudowania wybranego przez nas modelu mogą mieć różne dodatkowe funkcje, jak np. nawilżanie powietrza przy okazji jego filtracji. Korzystanie z oczyszczaczy jest polecane szczególnie osobom borykającym się z chorobami, które zaburzają pracę układu oddechowego, a także w trudnych okresach w roku, jak zima i zintensyfikowany w tym czasie smog. Dzięki urządzeniu możemy niewielkim kosztem zrobić bardzo dużą różnicę w naszym domu.

Innowacje i design

Firma Coway dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie produkcji oczyszczaczy powietrza stworzyła innowacyjne urządzenia łączące najnowszą technologie, doskonałej jakości materiały oraz nowoczesny design. W tej kategorii wyróżnia się oczyszczacz Coway Storm, który oprócz bardzo dobrych parametrów technicznych, posiada innowacyjny system dystrybucji powietrza. Storm posiada dwa wyloty powietrza od góry oraz z przodu urządzania dzięki czemu do wyboru mam 4 tryby cyrkulacji powietrza. Urządzenie można włączyć w jednym z 5 trybów pracy i w godzinę jest w stanie oczyścić pomieszczenie o powierzchni nawet 70m2.

W przypadku Storma warto również zwrócić uwagę na design. Urządzenie jest po prostu bardzo stylowe, nowoczesne, a zarazem minimalistyczne. Potwierdzają to liczne nagrody za osiągnięcia w dziedzinie sztuki użytkowej.

Stop Alergii

Coway Storm posiada certyfikat ECARF, co oznacza, że został przetestowany pod kątem skuteczności w zakresie poprawy zdrowia osób cierpiących na alergie przez międzynarodowy interdyscyplinarny ośrodek leczenia, badania i rozpowszechniania wiedzy w dziedzinie alergologii. Oczyszczacz ten uzyskał najwyższe noty, co niewątpliwie jest zasługą 4 filtrów, które dają niemal 100% skuteczności usuwania zanieczyszczeń.