NovaClear WHITEN – koniec z przebarwieniami

Opalenizna znikła, ale na skórze pojawiają się ciemne zmiany, które nie wyglądają estetycznie? To przebarwienia. Powstają w miejscach najczęściej eksponowanych na słońce. Dzieje się tak, gdy melanocyty, czyli komórki wytwarzające melaninę, działają nieprawidłowo. Do takich zmian przyczyniają się także inne czynniki. Można sobie jednak z nimi skutecznie radzić.

Przebarwienia – skąd się biorą?

Pojawiające się na twarzy przebarwienia najczęściej pojawiają się u kobiet i głównie kojarzą się z długim przebywaniem na słońcu. Jest to jedna z głównych przyczyn powstawania tego problemu. Przebarwienia powstają wskutek nadmiernej reaktywności lub nagromadzenia się dużej ilości komórek wytwarzających melaninę (melanocytów) w niektórych partiach ciała. Im dłuższa i częstsza ekspozycja na słońce, tym większe prawdopodobieństwo ich powstania, ponieważ promienie słoneczne aktywują pracę melanocytów. Ale to nie jedyny powód ich pojawiania się. Na powstawanie zmian pigmentacyjnych na skórze mają wpływ również:

 • wiek
 • wahania hormonalne, spowodowane m.in. ciążą lub okresem menopauzy
 • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
 • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy, jajników i nadnerczy
 • trądzik
 • mechaniczne uszkodzenia skóry.

Przebarwienia – jak z nimi walczyć?

Najpierw warto skonsultować swój problem z dermatologiem i upewnić się, że powstałe przebarwienia nie są spowodowane problemami zdrowotnymi. Jeżeli już ustalimy ich podłoże, należy wybrać jeden ze sposobów radzenia sobie z nimi. W zależności od głębokości  i charakteru przebarwień warto skorzystać z dermokosmetyków, a w poważniejszych przypadkach – pomocy lekarza specjalisty. Jeżeli zdecydujesz się na kosmetyki, szukaj takich, które w swoim składzie mają: witaminę C, kwas glikolowy, alfa arbutynę, kwas azelainowy czy Tetrapeptydy, które mają bezpośredni wpływ na proces melanogenezy.

Koniec z przebarwieniami – trzy poziomy skutecznej terapii

Do walki z przebarwieniami różnego pochodzenia powstała nowa linia dermokosmetyków – NovaClearWHITEN. Stworzono ją w polskiej firmie kosmetycznej Equalan Pharma Europe. Misją firmy jest tworzenie kosmetyków opartych na innowacyjnych i bezpiecznych składnikach. Składniki zawarte w formułach linii dermokosmetyków NovaClear WHITEN działają na trzech poziomach:

 1. Rozjaśniają istniejące przebarwienia.
 2. Zapobiegają powstawaniu nowych przebarwień.
 3. Anti-Aging – spowalniają procesy starzenia.
koniec z przebarwieniami

Seria dermokosmetyków WHITEN to 5 produktów, które:

 • Oczyszczają; Żel do mycia twarzy usuwa makijaż i zanieczyszczenia. Dzięki zawartości Alfa Arbutyny i witaminy C już w początkowej fazie rozświetla skórę, przygotowując ją do kolejnego etapu pielęgnacji.
 • Pielęgnują ciało; Balsam do ciała z kwasem glikolowym, rozpuszcza zrogowaciały naskórek, przygotowując skórę do lepszego działania składników redukujących przebarwienia na ciele.
 • Pielęgnują twarz; Krem SPF 50+ na dzień chroni skórę przed promieniowaniem UVA / UVB, które jest główną przyczyną powstawania przebarwień. Skoncentrowane serum dzięki zawartości składników aktywnych wzmacnia efekt wybielania rozświetlania i działa przeciwzmarszczkowo. Krem na noc ze składnikami aktywnymi walczy z przebarwieniami i jednocześnie spowalnia procesy starzenia się skóry.

Więcej informacji o marce:

www.novaclear.eu