Najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej

Polecane zabiegi medycyny estetycznej

Połączenie diety, aktywności fizycznej oraz zabiegów medycyny estetycznej to najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się tkanki tłuszczowej. W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób dąży do osiągnięcia idealnej sylwetki, nadal 90% kobiet po 25 roku życia zmaga się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.  Dzieje się tak, ponieważ komórki tkanki tłuszczowej występują w nadmiarze najczęściej się w miejscach, z których najtrudniej się ich pozbyć, czyli głównie na udach, biodrach,  brzuchu czy w tylnych częściach ramion.

Najprostszym  i najczęściej stosowanym  sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna. Niestety nie w każdym przypadku te sposoby się sprawdzą. Szczególnie jeśli chodzi o pozbycie się tkanki tłuszczowej z tzw. trudnych partii ciała. Wtedy najskuteczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnych zabiegów  medycyny estetycznej. Połączenie diety, aktywności fizycznej oraz tego typu zabiegów zdecydowanie przyniesie więcej korzyści i upragnione efekty. Oprócz pozbycia się tkanki tłuszczowej, zabiegi przyczyniają się również do ujędrnienia skóry.

Jaki zabieg będzie najlepszy?

– W Dermamed dysponujemy bardzo szeroką ofertą zabiegów dla pacjentów borykających się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zawsze dobieramy najlepsze rozwiązania w zależności od leczonego problemu – zarówno jeśli chodzi o skuteczność, jak i możliwość rekonwalescencji. Na wybór najlepszego rozwiązania pozwala nam bardzo bogata oferta urządzeń do zabiegów medycyny estetycznej – mówi specjalista chirurg, dr Marcin Świder z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Zamiast skalpela

– Jednym z często spotykanych problemów, z którym zgłaszają się do nas pacjentki to chęć wymodelowania sylwetki i pozbycia się tkanki tłuszczowej. W przypadku jej mniejszego nagromadzenia proponujemy zabieg kriolipolizy, który polega na zamrażaniu niechcianych tkanek tłuszczowych, jednocześnie bez uszkodzenia komórek skóry właściwej. Pacjent przez 60 minut leży i odpoczywa, a w tym czasie aplikatory CoolTech bezboleśnie usuwają nadmiar tkanki tłuszczowej. Technologia ta gwarantuje trwały rezultat redukcji tkanki tłuszczowej już po jednym zabiegu, a każdy kolejny zwiększa ostateczny efekt – mówi Kamila Adryjanek, fizjoterapeuta i kosmetolog z Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed.

– Dla lepszego rezultatu do serii CoolTech warto dodać zabieg ujędrniający. Naszym pacjentom proponujemy Venus Legacy lub VelaShape. Ten pierwszy powoduje zwiększenie napięcia skóry za pomocą fal radiowych, dlatego staje się ona jędrniejsza, a cellulit zredukowany. VelaShape wzbogacony o technologię ELOS wykorzystuje działanie światła i prądu wysokiej częstotliwości. Dzięki temu w odczuwalny dla pacjenta sposób rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa napięcie skóry, stymuluje drenaż limfatyczny oraz perfuzję krwi– dodaje.

Przełom w liposukcji

–  Zachęcam do skorzystania z liposukcji ultradźwiękowej trzeciej generacji – Vaser Lipo.
Jest to przełomowa metoda pozbywania się tkanki tłuszczowej, o wiele lepsza dla pacjentów w porównaniu do klasycznej liposukcji, ponieważ jest zdecydowanie delikatniejsza. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, z dużą precyzją i z o wiele krótszym okresem rekonwalescencji, przy jednoczesnym zachowaniu jego efektywności. Energia ultradźwięków, wykorzystywana podczas zabiegu, nakierowana jest jedynie na niechcianą tkankę tłuszczową. Dzięki czemu nie oddziałuje na otaczające tkanki – nerwy czy naczynia, co oznacza, że zabieg Vaser Lipo jest obecnie najbezpieczniejszą formą liposukcji – opowiada dr Marcin Świder.

Liposukcja VASER to przełomowe i obecnie najlepsze urządzenie do liposukcji na świecie, czego dowodem jest fakt, że to jeden z pięciu najpopularniejszych zabiegów wśród celebrytów w Hollywood.

W przypadku, gdy słaba jakość skóry może stwarzać ryzyko, że po usunięciu nadmiaru tłuszczu staje się ona bardzo wiotka, warto skorzystać z zabiegu Thermi Tight. Wykorzystuje on energię radiofrekwencji iniekcyjnej kontrolowanej termicznie, co służy zwiększeniu napięcia skóry. Dzięki temu pacjent nie musi decydować się na inny, o wiele bardziej inwazyjny i wymagający długiego okresu rekonwalescencji zabieg – lifting chirurgiczny powłok. Po Thermi Tight praktycznie od razu może wrócić do swoich codziennych zajęć.

W niektórych przypadkach potrzeba więcej pracy, aby uzyskać upragnione efekty, dlatego warto bliżej przyjrzeć się ofercie zabiegów medycyny estetycznej. Aby czuć się bezpiecznie i komfortowo należy wybrać sprawdzone miejsce, jakim jest np. Centrum
Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej
Przed zabiegiem CoolTech
najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej
3 miesiące po zabiegu

Efekty liposukcji Vaser Lipo

najskuteczniejszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowejnajskuteczniejszy sposób na pozbycie się tkanki tłuszczowej