Magvit B6 – jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej

Niedobór magnezu, czyli „pierwiastka życia”, tak jak sugeruje jego potoczna nazwa, może mieć fatalne skutki dla naszego organizmu i powinien nas zaalarmować. Jest to dziś powszechny problem, gdyż idzie on w parze z szybkim tempem życia. Często w natłoku spraw zapominamy o najważniejszym – naszym zdrowiu. Warto nad tym się zastanowić i wsłuchać jakie sygnały daje nasz organizm.

Objawy braku magnezu w organizmie

Problemy z koncentracją, nerwowość, drganie powiek, skurcze łydek i słabnące mięśnie, utrata apetytu, kołatanie serca czy bezsenność – najczęstszą przyczyną tych dolegliwości  może okazać się niedobór magnezu w organizmie. Za jego niedostateczny stan zazwyczaj odpowiada nieprawidłowa dieta składająca się z produktów mocno przetworzonych, jednocześnie ubogich w witaminy i mikroelementy. Kolejne powody to stres, nerwowość, intensywna praca, ćwiczenia fizyczne, które zwiększają zużycie tego pierwiastka przez organizm. Dodatkowo kawa, alkohol i środki odwadniające wypłukują magnez z naszego organizmu.

Magvit B6 – jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej

Magnez magnezowi nierówny – wybierając preparat zawierający ten cenny pierwiastek warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Przede wszystkim należy stosować preparaty, które posiadają potwierdzoną badaniami skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Magnez zawarty w tabletce powinien zostać uwolniony w jelicie cienkim, czyli miejscu, gdzie jego wchłanianie jest największe. Większość dostępnych na rynku preparatów, pomimo wysokiej dawki jonów magnezu traci na efektywności ponieważ zaczynają się one rozpuszczać już w żołądku. Tabletka Magvit B6 przechodzi przez żołądek i rozpuszcza się dopiero w jelicie cienkim, miejscu gdzie wchłanianie magnezu jest największe. Kolejną istotną kwestią, jest to, aby efektywność wchłaniania magnezu do krwi była jak największa. Obecność witaminy B6  zwiększa ją o blisko 40%. Wszystkie te warunki spełnia jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej jakim jest Magvit B6.

Preparat magnezowy Magvit B6 ma status leku OTC, dzięki czemu posiada potwierdzoną skuteczność i bezpieczeństwo stosowania.

Magvit B6 zawiera dwie substancje czynne: mleczan magnezu (sól organiczną o wysokiej przyswajalności) i pirydoksynę (witaminę B₆),
Połączenie magnezu  z witaminą B6 tworzy zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.

Sugerowana cena: 50 tab. ok. 15 zł

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC