Łagodzenie objawów alergii dzięki innowacyjnym urządzeniom

Zapobieganie i łagodzenie objawów alergii dzięki zastosowaniu oczyszczaczy powietrza czy odpowiednich odkurzaczy jest skutecznym rozwiązaniem. Potwierdzają to badania i rekomendacje. Warto w prosty sposób poprawić jakość życia w naszym domu, a także zadbać o powietrze, którym w nim oddychamy.

Powietrze w domu, a jego wpływ na zdrowie

Fakt, że więcej czasu spędzamy w czterech ścianach niż na dworze (około 90%), chyba już nie zaskakuje[1]. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, ile powszechnych alergenów może się znajdować w naszych domach. Są to np. pyłki, których liczba wskutek globalnego ocieplenia ma się jeszcze podwoić do 2040 roku[2], a także łupież zwierzęcy, roztocza, zarodniki pleśni i dym papierosowy[3]. Zamknięcie drzwi do domu nie stanowi wystarczająco skutecznego rozwiązania. Wciąż mogą się w nim bowiem znajdować kłopotliwe czynniki drażniące. Badania wykazały, że jakość powietrza w domu może być gorsza niż tego na zewnątrz[4], więc ważne jest, aby niezależnie od miejsca poświęcać więcej uwagi powietrzu, którym oddychamy.

Szacuje się też, że na całym świecie 300–400 milionów osób cierpi na katar alergiczny , często ulegający zaostrzeniu w pomieszczeniach, w których wentylacja nie jest zbyt dobra. Panujące tam warunki stwarzają idealne środowisko do rozwoju pleśni i domowych roztoczy w tapicerowanych meblach i pościeli. Niestety alergię w ciągu swojego życia może nabyć też każdy z nas.

Walka z objawami alergii zaczyna się w domu, a kluczem do łagodzenia jej objawów lub zapobiegania nowym alergiom są proste, ale skuteczne rozwiązania. Wysokiej klasy oczyszczacze powietrza Philips oraz nowoczesne odkurzacze Philips mogą się przyczynić do poprawy jakości powietrza w Twoim domu. Zredukują wpływ wywołujących alergie czynników, takich jak niewidoczne gołym okiem, ale znajdujące się w powietrzu cząstki oraz pomogą usunąć ukryty brud i kurz, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina będziecie mogli oddychać zdrowszym powietrzem.

Oczyszczacze kontra alergia

Oczyszczacze powietrza Philips, np. AC3259 pomagają zapobiegać alergiom oraz łagodzić objawy alergii już istniejących. U osób cierpiących na alergię pyłkową, które używały oczyszczaczy powietrza Philips, można było stwierdzić mniejsze objawy, takie jak: kichanie, łzawienie, zaczerwienienie oczu, świąd nosa, świąd skóry i katar. Potwierdziła to Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii (ECARF) na podstawie przeprowadzonych badań klinicznych.[5] Co ważne, oczyszczacze powietrza Philips[6] posiadają również rekomendacje Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Każdy rekomendowany oczyszczacz został przebadany w niezależnych ośrodkach alergologicznych. Polecane zatem przez specjalistów PTA oczyszczacze powietrza Philips są bezpieczne dla alergików.

Na czym polega skuteczność działania oczyszczaczy Philips? Urządzenia wykorzystują naturalną wieloetapową metodę oczyszczania powietrza, bez jonizacji. Filtr wstępny usuwa cząstki. Z kolei filtr NanoPtortect HEPA zbudowany z gęstej sieci mikrowłókien zatrzymuje zanieczyszczenia powietrza w tym alergeny, osiągając skuteczność usuwania 99,97% szkodliwych cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Jest on w stanie usunąć zanieczyszczenia o wielkości nawet 0,02 mikrona czyli 100 razy mniejsze od cząsteczek smogowych. Na koniec filtr z aktywnym węglem zmniejsza ilość szkodliwych gazów i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Oczyszczacze powietrza Philips działają automatycznie, czyli ich precyzyjny czujnik, porównywalny dokładnością do profesjonalnych, pobudza je do intensywniejszej pracy w przypadku wykrycia szkodliwego poziomu zanieczyszczenia oraz alergenów. Ponadto oczyszczacze w łatwy sposób pokazują poziom zanieczyszczenia poprzez wskaźnik poziomu alergenów lub PM2,5. Wygodnym i bardzo prostym sposobem odczytania jakości powietrza jest również wskaźnik LED, który pokaże to poprzez system kolorowych światełek. Dzięki temu zawsze masz pewność, że oddychasz czystym powietrzem. Wybrane oczyszczacze Philips działają również z darmową aplikacją Air Matters, która dostarcza danych z ponad 10 000 stacji monitorujących z przeszło 50 krajów w czasie rzeczywistym, dzięki czemu jej użytkownicy otrzymują informacje na temat jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz. Za pomocą aplikacji można też sterować oczyszczaczem.

Oprócz trybu ogólnego oczyszczacze Philips mogą działać w wyjątkowo czułym trybie antyalergenowym szczególnie dedykowanym alergikom. Działanie tego trybu polega na pracy unikalnego programu, pozostającego w ciągłym stanie czuwania, który wykrywa potencjalne alergeny i reaguje na nie, automatycznie aktywując przepływ powietrza w celu zmniejszenia narażenia użytkowników na te szkodliwe czynniki. Dzięki wysokiej wydajności CADR z oczyszczaczem powietrza Philips czystsze powietrze możesz mieć już w 8 minut![7]

Czysto w domu w łatwy sposób

Bezprzewodowy odkurzacz Philips SpeedPro Max Aqua pomaga kontrolować poziom alergenów i pyłu w Twoim domu dzięki temu, że wyłapuje te zanieczyszczenia i zamyka je w komorze odkurzacza oraz jednocześnie odkurza i czyści na mokro. Zaawansowany filtr wychwytujący zanieczyszczenia działa trzyetapowo, aby usunąć do 99% pyłu, alergenów i cząstek PM2,5. Mocny przepływ powietrza, technologia PowerCyclone 8 oraz cyfrowy silnik PowerBlade w połączeniu z systemem potrójnej filtracji i podświetleniem LED w nasadce odkurzacza zapewniają dłuższy i silny przepływ powietrza umożliwiający czyszczenie zarówno twardych podłóg, jak i dywanów oraz wychwycenie kurzu i brudu ukrytego w trudno dostępnych miejscach, np. przy ścianach czy meblach.

Rekomendowane ceny oczyszczaczy powietrza i odkurzaczy bezprzewodowych Philips wynoszą:

AC3829 2w1 – 2 369,00 pln
AC3259 – 2 379,00 pln
AC2889 – 1 929,00 pln
FC6901/01 – 2 009,00 pln
FC6902/01 – 2 149,00 pln
FC6903/01 – 2 239,00 pln
FC6904/01 – 2 459,00 pln


[1] https://www.allergyuk.org/information-and-advice/conditions-and-symptoms/320-improving-your-indoor-air-quality

[2] https://www.newswise.com/articles/the-year-2040-double-the-pollen-double-the-allergy-suffering

[3] The Global Atlas of Asthma, 2013, red. Cezmi A. Akdis, Ioana Agache, European Academy of Allergy and Clinical Immunology (EAACI). „Grupa typowych czynników zanieczyszczających powietrze wewnątrz i mogących wywoływać objawy astmy obejmuje: biologiczne alergeny powietrznopochodne (roztocza domowe, karaluchy, łupież zwierzęcy, pleśń itp.), środowiskowy dym tytoniowy, substancje chemiczne o drażniącym działaniu oraz wyziewy i produkty wytwarzane przez urządzenia spalinowe”.

[4] https://www.epa.gov/report-environment/indoor-air-quality

[5] Test kliniczny przeprowadzony na oczyszczaczach powietrza Philips przy użyciu pyłków traw, Bergmann; sierpień 2015

[6] Rekomendacja PTA dotyczy modeli oczyszczaczy: AC3259, AC3256, AC2889, AC2887. 

[7] dla pomieszczenia o powierzchni 20 m2