Kwasy omega 3 – działanie i wybór odpowiedniego preparatu

Przyczyniają się do prawidłowego widzenia, właściwej pracy mózgu oraz poprawnej pracy serca. Dodatkowo wykazują działanie przeciwzapalne, zmniejszają ryzyko miażdżycy oraz nadciśnienia tętniczego, depresji, demencji i alergii. Naturalnie mowa o kwasach Omega 3, których nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie.

Przyczyniają się do prawidłowego widzenia, właściwej pracy mózgu oraz poprawnej pracy serca. Dodatkowo wykazują działanie przeciwzapalne, zmniejszają ryzyko miażdżycy oraz nadciśnienia tętniczego, depresji, demencji i alergii. Naturalnie mowa o kwasach Omega 3, których nie może zabraknąć w naszej codziennej diecie. Jeśli nie jesteśmy miłośnikami ryb i owoców morza Noble Pharma proponuje nam Omega 3 Plus przygotowane w zgodzie z zaleceniami WHO z małych rybek Ameryki Południowej zwanych Anchois.
Kwasy Omega 3 to jedne z nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wywierają niezwykle korzystny wpływ na nasz organizm. Niestety nasze ciało nie jest w stanie wytworzyć ich samodzielnie, dlatego niezbędna jest ich suplementacja z zewnątrz, w postaci tłustych morskich ryb i owoców morza, orzechów włoskich czy nasion lnu.
Jak możemy rozpoznać niedobory tej cennej substancji w naszym organizmie? Jednym z istotnych objawów braków Omega 3 może być zaburzone lub nieprawidłowe widzenie. Inny istotny sygnał stanowi osłabiona praca serca. Co więcej braki Omega 3 odpowiadają także za stany zapalne w obrębie stawów oraz reumatyzm tkanek miękkich, a dodatkowo wpływają na wzmożoną pracę układu nerwowego, w szczególności mózgu, co odczujemy np. podczas intensywnej nauki. Wniosek? Wbrew obiegowym opiniom, iż Omega 3 należy suplementować jedynie zimą dla zwiększenia odporności organizmu, potrzeba suplementacji obejmuje cały rok.
Jak zatem wybrać odpowiedni preparat? Kluczowa jest w tym przypadku… wielkość ryby, z której pozyskiwano tą cenną substancję. Im mniejsza będzie ryba tym krótszy był okres jej życia, a w konsekwencji zgromadziła ona w swoim organizmie mniejszą ilość metali ciężkich. Idealnie jeśli tereny połowu ryby zlokalizowane były z dala od wybrzeży uprzemysłowionych. Odpowiedzią na te założenia jest sardela peruwiańska zwana anchois. Ta malutka rybka żyjąca w wodach otaczających Amerykę południową wykorzystana została w preparacie Omega 3 Plus marki Noble Pharma.Omega 3 Plus dostarcza niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych (NNKT) Omega 3. Są to: Kwas Eikozapentaenowy (EPA) oraz Kwas Dokozaheksaenowy (DHA).
Sugerowana cena 89 pln – 60 kapsułek