Koronawirus a soczewki

Noszenie okularów korekcyjnych to dla wielu osób przykry obowiązek. Choć dobrze dobrane okulary mogą stanowić bardzo oryginalny dodatek podkreślający nasz styl, dla niektórych konieczność ich używania stanowi prawdziwe utrapienie. Na szczęście istnieje doskonała alternatywa, dzięki której możemy raz na zawsze zapomnieć o okularach.

Coraz więcej osób rezygnuje z noszenia niewygodnych oprawek na rzecz soczewek kontaktowych przepisanych przez okulistę lub optometrystę. Takie rozwiązanie otwiera przed nami całą masę nowych możliwości. W soczewkach możemy bez przeszkód wykonywać codzienne aktywności, uprawiać sport, a nawet pływać na basenie. W przeciwieństwie do okularów szkła kontaktowe nie zaparowują, nie ześlizgują się z nosa przy gwałtowniejszych ruchach i nie zniekształcają obrazu. Sytuacja związana z koronawirusem wywołała pewne zamieszanie wokół popularnych soczewek korekcyjnych. Czy w dobie pandemii należy rezygnować z noszenia szkieł? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu nieco bliżej.

Soczewki kontaktowe a koronawirus

Wybuch epidemii koronawirusa COVID-19 zmienił nasze życie na wielu płaszczyznach. Codzienność w czasach pandemii wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Wiele osób noszących szkła kontaktowe zaczęło mieć wątpliwości, czy soczewki aby na pewno są bezpieczną metoda korekcji w dobie rozprzestrzeniania się koronawirusa drogą kropelkową. Czy zatem stoimy przed wyborem: soczewki a koronawirus? Eksperci uspokajają: jeśli dostosujemy się do zasad higieny oraz zaleceń dotyczących użytkowania, nie musimy obawiać się zakażenia. Szkła kontaktowe są bezpieczną metodą korekcji wad wzroku, dlatego nie trzeba rezygnować z ich noszenia z powodu koronawirusa. Użytkownicy soczewek powinni zastosować oczywiście pewne środki ostrożności. Zdaniem specjalistów w czasie wzmożonej aktywności COVID-19 warto w miarę możliwości korzystać z soczewek jednodniowych. Aby jeszcze bardziej ograniczyć ryzyko potencjalnego zakażenia dbajmy o higienę rąk i unikajmy dotykania twarzy. Każdą czynność związaną z soczewkami rozpoczynajmy od dokładnego umycia dłoni użyciu wody i mydła. Ręce najlepiej osuszyć papierowym ręcznikiem jednorazowym. Jeżeli korzystamy ze szkieł jednodniowych, po każdym użyciu należy je zdjąć i wyrzucić. Jeśli natomiast używamy soczewek wielokrotnego użytku (miesięcznych, kwartalnych) pamiętamy o codziennej dezynfekcji naszego kompletu w specjalnym płynie. Szkła po zdjęciu przechowujemy w sterylnym pojemniczku wypełnionym płynem wielofunkcyjnym. Pojemnik dobrze jest regularnie wymieniać: robimy to minimum raz na 60 dni. Pamiętajmy także, by nie stosować jakichkolwiek preparatów przeznaczonych do soczewek po terminie ich przydatności!

Gdzie kupić soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach oferujących wysokojakościowe produkty. Tylko szkła kontaktowe pochodzące z wiarygodnych źródeł są dla nas w pełni bezpieczne, dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie sprzedawcy godnego zaufania. Jeśli nie jesteś pewien, jaki produkt będzie dla ciebie najlepszy, warto skorzystać z pomocy doradców klienta. Wiele osób obawia się, że ceny dobrych soczewek są bardzo wysokie, jednak nic bardziej mylnego. Sklep z soczewkami bezokularów.pl zajmuje się sprzedażą soczewek markowych producentów po bardzo przystępnych cenach. Asortyment sklepu jest naprawdę obszerny: obejmuje on zarówno klasyczne soczewki korekcyjne, jak i soczewki kolorowe pozwalające zmienić naturalny kolor oczu. Warto wspomnieć także o specjalnym programie lojalnościowym ze świetnymi rabatami cenowymi. To fantastyczna forma docenienia stałych klientów oraz tych, którzy zdecydują się jednorazowo zrobić większe zakupy. Produkty dostępne na tej stronie cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród odbiorców. Większość wysyłek jest realizowana jeszcze tego samego dnia, dzięki czemu zamówienie może dotrzeć pod wskazany adres w ciągu kilku zaledwie dni roboczych. Niewątpliwą zaletą tego sklepu internetowego są również profesjonalne opisy produktów. Dzięki rzetelnym informacjom na temat oferowanych artykułów możesz wybrać dokładnie te towary, których potrzebujesz. Dodatkową korzyścią jest również fakt, iż osoby zamawiające swoje szkła kontaktowe za pośrednictwem wygodnej aplikacji sklepu otrzymują atrakcyjne bonusy do zamówień. Zakupy online możesz zrobić o dowolnej porze – to ogromny atut sklepów internetowych. Nie musisz stać w kolejkach i dostosowywać się do limitów osób w stacjonarnych salonach optycznych. Tutaj szybko i bezpiecznie zamówisz potrzebne artykuły nie ruszając się z domu.