Kompleksowe leczenie w Uzdrowisku Duszniki

Kampania Informacyjna Polskiej Grupy Uzdrowisk

Uzdrowisko Duszniki, wchodzące w skład Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU prowadzi dwanaście profili leczniczych, wyspecjalizowanych m.in. pod kątem leczenia chorób dróg oddechowych, stawów i chorób kobiecych. Z uwagi na to, uzdrowisko stało się destynacją kolejnej podróży kuracyjnej Stefana i Heleny, bohaterów kampanii informacyjnej Polskiej Grupy Uzdrowisk. Co spotka ich tym razem w Dusznikach-Zdroju?

Uzdrowisko Duszniki, wchodzące w skład Uzdrowisk Kłodzkich-Grupa PGU prowadzi dwanaście profili leczniczych, wyspecjalizowanych m.in. pod kątem leczenia chorób dróg oddechowych, stawów i chorób kobiecych. Z uwagi na to, uzdrowisko stało się destynacją kolejnej podróży kuracyjnej Stefana i Heleny, bohaterów kampanii informacyjnej Polskiej Grupy Uzdrowisk. Co spotka ich tym razem w Dusznikach-Zdroju?

Stefan i Helena od blisko roku kurują swoje schorzenia i dolegliwości w zdrojach Polskiej Grupy Uzdrowisk. Tym razem jadą do Uzdrowiska Duszniki w Dusznikach-Zdroju, o czym opowiada najnowsza odsłona kampanii PGU. W uzdrowisku dostępne są zabiegi na bazie borowiny, wód termalnych i igliwia, które wykorzystuje się do kąpieli, okładów, inhalacji czy tamponady. Osoby cierpiące na przewlekłe dolegliwości górnych i dolnych dróg oddechowych powinny skorzystać z inhalacji, które stymulują regenerację błony śluzowej i pomagają przy przewlekłych nieżytach, nawracających infekcjach, w stanach pochorobowych i pooperacyjnych. Kąpiele z wykorzystaniem naturalnych surowców działają z kolei kojąco na bóle reumatoidalne stawów, stany pourazowe i wiele schorzeń narządów ruchu, poprawiają ukrwienie i regenerację tkanki. W najnowszej kampanii Helena opowiada też o profilu ginekologicznym, który specjalizuje się m.in. w leczeniu objawów menopauzy poprzez serię zabiegów, w tym z wykorzystaniem borowiny. Więcej informacji na temat leczenia w Uzdrowisku Duszniki – Grupa PGU na kanale YouTube:

– Pomysł na projekt edukacyjny ze Stefanem w roli głównej wziął się stąd, że wiele osób, które wymagają kuracji uzdrowiskowej, nie wie w jaki sposób można ubiegać się o wyjazd ani nie zna oferty uzdrowiskowej. Poza tym, ludzie często lekceważą objawy chorobowe, również te związane z kondycją psychiczną, takie jak długotrwałe uczucie przemęczenia, stres, depresja. Chcemy przedstawić uzdrowiska należące do Polskiej Grupy Uzdrowisk jako wyspecjalizowane pod kątem szerokiej grupy kuracjuszy placówki, gdzie nie tylko wraca się do zdrowia, ale także wypoczywa i przyjemnie spędza czas – mówiMagdalena Kolerska-Kardela, Dyrektor Marketingu w Polskiej Grupie Uzdrowisk.

Bohaterowie akcji, Stefan i Helena, są przewodnikami po leczniczej, rehabilitacyjnej, kosmetycznej i rekreacyjnej ofercie uzdrowisk oraz lokalnych atrakcjach turystycznych. Projekt Polskiej Grupy Uzdrowisk jest także apelem o zdrowie i ważnym sygnałem dla pacjentów, że uzdrowiska są miejscem otwartym dla osób ze skierowaniem lekarskim lub ZUS-owskim na bezpłatny pobyt kuracyjny. Oczekiwanie na wyjazd ze skierowania trwa od 3 do 18 miesięcy.

Uzdrowiska Kłodzkie S.A. – Grupa PGU prowadzą działalność w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego – w tym dziecięcego, rehabilitacji, profilaktyki, lecznictwa ambulatoryjnego, diagnostyki, turystyki zdrowotnej, hotelarstwa i gastronomii w trzech kurortach o wielowiekowej tradycji leczniczej: Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju i Kudowie- Zdroju. Znakomite walory krajobrazowe, dużą ilość bogactw naturalnych, liczne i obfite źródła wód mineralnych i leczniczych kurorty zawdzięczają szczególnym warunkom geologicznym, przyrodniczym i klimatycznym. Dzisiejsze Uzdrowiska Kłodzkie S.A. to nowocześnie wyposażona baza balneologiczna oraz hotelowa, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, zmodernizowane zakłady przyrodolecznicze, wyposażone w nowoczesną aparaturę leczniczą, oferujące ponad 60 różnych zabiegów przyrodoleczniczych, nowoczesne pracownie diagnostyczne, baseny rekreacyjno-rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej wellness i SPA, wyspecjalizowana kadra medyczna.
www.uzdrowiska-pgu.pl

zostaw komentarz