Jak zdobyć rynek niemiecki i czy giełda to miejsce dla startupów to główne tematy planowanej na 7 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie IX edycji konferencji. Wydarzenie gromadzi lekarzy, biznes i startupy. Jest obowiązkową pozycją w kalendarzu osób zainteresowanych branżą med-tech w Polsce i na świecie.
„Razem z GPW w Warszawie zapraszamy na interesującą debatę. Poruszymy kwestie związane z obecnością startupów medycznych na giełdzie. Odpowiemy też na kluczowe pytanie: czy jest to realna strategia zdobywania funduszy na rozwój przedsiębiorstwa? W panelu obok spółek giełdowych, pojawi się między innymi dr Radosław Sierpiński z Agencji Badań Medycznych oraz przedstawiciele startupów” – mówi Janusz Kowalski, jeden z organizatorów.
Na konferencji innowacyjne firmy, startupy, naukowcy i lekarze znajdują przestrzeń do dyskusji i wymiany poglądów. Jak zapewniają sami uczestnicy poprzednich edycji, jest to świetne miejsce do rozwijania biznesu.
„Listopadowa edycja ma również przybliżyć specyfikę rynku niemieckiego. Na scenie poruszymy kwestie związane z efektywnymi strategiami wprowadzania produktów na rynek oraz różnicach kulturowych w prowadzeniu biznesu w Polsce i Niemczech. Bardzo ciekawe case study wdrożenia swojego produktu przedstawi Rafał Samborski z Cardiomatics. Piotr Lesiak związany z Polsko – Niemiecką Izbą Handlową opowie o branży techniki medycznej w Niemczech, a także trendach i potencjale zbytu dla polskich firm.” – informuje Justyna Uman-Ntuk, organizatorka.
Na konferencji nie zabraknie także najciekawszych spółek technologicznych, dzielących się know- how. Mateusz Sagan, specjalizujący się w rozwijaniu startupów biotechnologicznych, opowie o inPROBE i innowacyjnych metodach diagnostyki nowotworów.
Przez cały sierpień można zgłaszać startupy do prezentacji swoich rozwiązań na scenie. Szczególnie zapraszamy firmy związane z urządzeniami medycznymi. Wybranych zostanie 6 najlepszych startupów, a wszystkie zgłoszone zostaną dodane do bazy MEDmeetsTECH dostępnej na stronie internetowej organizatora.
Konferencja będzie składała się z następujących sesji:
SESJA: MEDYCYNA
Jakie są obecnie wyzwania w obszarze kardiochirurgii i jakie możliwości oferuje dzisiejsza medycyna? Jak je wykorzystać, by lepiej pomagać pacjentom? W jaki sposób technologia może poprawić bezpieczeństwo i efektywność procedur.
DEBATA oraz SESJA: FINANSOWANIE
Razem z Partnerem wydarzenia, GPW zapraszamy na debatę poświęconą finansowaniu, a w szczególności o pozyskaniu finansowania na rynku pierwotnym. Podczas sesji dot. finansowania uczestnicy dowiedzą się m.in. jak przekonać inwestorów giełdowych do inwestycji w projekty life science.
SESJA: TRANSFER WIEDZY
Sesja ta to ogromna dawka praktycznej wiedzy, której nie przeczytasz w książce. Case study, dobre praktyki rynkowe oraz doświadczenia uznanych ekspertów to tylko niewiele z tematów, które poruszymy w tej sesji. Wśród ekspertów pojawią się przedstawiciele UL international, Nestmedic oraz inPROBE.
SESJA: STARTUPY NA ŚWIECIE
Podobnie jak w poprzedniej edycji, jedna z sesji poświęcona będzie rynkowi startupów za granicą. Poruszymy tematy dotyczące wyzwań które stoją przed startupami które zamierzają rozwijać się na rynkach zagranicznych – podczas tej edycji konferencji skupimy się na rynku niemieckim. Pokażemy ciekawe startupy oraz porozmawiamy o dobrych praktykach, które można implementować na rodzimym rynku.
SESJA: PREZENTACJE STARTUPÓW
W czasie tej sesji zaprezentowane zostaną najciekawsze startupy rozwijające urządzenia medyczne.
Jeśli chcesz zaprezentować swój startup – wypełnij formularz bądź napisz!
Pełen program wydarzenia dostępy jest na www.medmeetstech.com.
Do końca sierpnia obowiązuje niższa opłata rejestracyjna.