Jak dobrać soczewki kontaktowe na podstawie okularów

Liczba osób mających problemy ze wzrokiem na całym świecie rośnie w zastraszającym tempie. Według ekspertów, w Polsce wadę wzroku posiada już co druga osoba dorosła. Zaburzenia widzenia mogą mieć różne przyczyny: od predyspozycji genetycznych, przez narażenie na kontakt z czynnikami szkodliwymi, aż po uwarunkowania związane z podeszłym wiekiem. Źródłem kłopotów ze wzrokiem charakterystycznym dla naszych czasów jest także praca w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, długotrwałe wpatrywanie się w ekran urządzeń elektronicznych oraz bierny odpoczynek przed telewizorem. Jeśli wada wzroku nie będzie odpowiednio korygowana, problemy z widzeniem mogą się nasilać. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod korekcji wad wzroku, wśród których najpopularniejszymi są odpowiednio dobrane okulary lub soczewki kontaktowe.

Kto dobiera soczewki?

Wśród wielu ludzi panuje mylne przekonanie, że ekspertami w dziedzinie doboru okularów i soczewek kontaktowych są lekarze okuliści. Tymczasem nie jest to do końca zgodne z prawdą. Okulista jest specjalistą zajmującym się głównie leczeniem chorób oczu, natomiast po dobór pomocy optycznych (okularów, soczewek) najlepiej udać się do optometrysty. Osoba wykonująca ten zawód specjalizuje się w ocenie stanu zdrowia narządu wzroku na podstawie badań diagnostycznych oraz określaniu najlepszej metody korekcji wad wzroku. „Optometria jest fascynującą dziedziną, w której medycyna łączy się w nowoczesną technologią. Dzięki optometrii jesteśmy w stanie pomóc milionom pacjentów na całym świecie. W naszym  gabinecie bezOkularow.pl wykonujemy badania refrakcji przy użyciu najnowocześniejszej aparatury medycznej, dzięki czemu możemy zaproponować pacjentowi najlepszą dla niego metodę korekcji wady wzroku. Oczywiście uwzględniamy też indywidualne potrzeby każdej osoby. Jeśli ktoś nie chce nosić okularów, na pewno zaproponujemy mu inne satysfakcjonujące rozwiązanie” – powiedziała nam pani Monika Kyciak, optometrysta z salonu bezOkularow.pl. „Warto pamiętać, że tylko wykwalifikowany spacjalista jest w stanie umiejętnie przeszkolić pacjenta w zakresie aplikowania i użytkowania soczewek kontaktowych. Jeśli ktoś chciałby zamienić okulary na soczewki, w pierwszej kolejności powinien umówić się na wizytę w gabinecie optometrysty” – dodaje specjalistka z https://www.bezokularow.pl/optometrysta-monika-kyciak.

Dobieranie soczewek na podstawie okularów

W zależności od wady wzroku można ją korygować lub leczyć różnymi metodami. Coraz więcej osób zamiast okularów woli nosić soczewki kontaktowe. Soczewek pod żadnym pozorem nie należy dobierać samodzielnie – nawet jeżeli doskonale znamy parametry naszych okularów. Warto wiedzieć, że moce soczewek kontaktowych mogą różnić się od mocy aktualnie używanych okularów. Tę różnicę najlepiej obrazują soczewki kontaktowe przeznaczone do korekcji astygmatyzmu, których parametry mogą być zupełnie inne niż te w okularach. Pamiętajmy, że parametry soczewek absolutnie nie równają się tym zapisanym na recepcie okularowej. Szkła kontaktowe mają nie tylko parametry dotyczące wady wzroku, lecz także te związane z kształtem i budową samej soczewki. Bez odpowiedniego badania pacjent nie jest w stanie samodzielnie dopasować sobie soczewek. Aby utrzymać swoje oczy w zdrowiu należy używać wyłącznie tych zaleconych w gabinecie przez specjalistę. Osobom zainteresowanym zamianą okularów na soczewki kontaktowe polecamy lekturę tego artykułu: https://www.bezokularow.pl/poradnik/jakie-wybrac-parametry-soczewek-kontaktowych.

Dobór soczewek online, czyli Wirtualny Gabinet

Z powodu pandemii wielu pacjentów ma utrudniony kontakt z lekarzami. Osoby, które chciałyby skonsultować się z optometrystą, ale nie mają możliwości umówić się na spotkanie stacjonarnie, mogą skontaktować się ze specjalistą w ramach Wirtualnego Gabinetu: https://www.bezokularow.pl/wirtualny-gabinet. Wirtualny Gabinet to usługa realizowana przez internetowy salon optyczny bezOkularow.pl, umożliwiająca rozpoczęcie przygody z noszeniem soczewek kontaktowych w 100% zdalnie. W Wirtualnym Gabinecie możemy wziąć udział w wirtualnym doborze soczewek wraz z pełnym wywiadem, skontaktować się z dedykowanym optometrystą, otrzymać soczewki próbne z dostawą do domu oraz odbyć darmową wizytę kontrolną – a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu. Wirtualny dobór soczewek kontaktowych jest usługą darmową, dostępną dla wszystkich użytkowników po zalogowaniu. Salon optyczny bezOkularow.pl to marka o ugruntowanej pozycji na rynku. To jednocześnie jeden z największych i najpopularniejszych sklepów z soczewkami w Polsce, z bogatą ofertą soczewek i akcesoriów z najwyższej półki.