Health & Lifestyle startup festiwal, czyli trendy i technologie zmieniające opiekę zdrowotną

15 października2018 roku w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbyło sięwydarzenie Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH, będące spotkaniem dla startupowców z branży health& lifestyle. Wydarzenie łączyło konferencję, mini targi orazprezentacje startupów.

Health &Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH dedykowane byłopasjonatom, startupowcom, inwestorom, firmom oraz użytkownikominnowacji z obszaru zdrowia. Ponad 200 uczestników konferencji miałomożliwość poszerzania wiedzy o trendach i technologiachzmieniających opiekę zdrowotną, roli nauki w startupach,marketingu w startupach lifestyle, finansowaniu, prawie oraz orynkowym know-how.

Dr n. med. Łukasz Kołtowski opowiadał o praktycznych aspektach trendów w digital health, w tym również o oferowanym przez jego firmę AioCare. Danuta Rolinger-Bednarska z Rolinger PR pokazała uczestnikom jak wykorzystywać siłę mediów w budowaniu marki, a Maciej Dalecki z Deloitte, omówił wpływ technologii cyfrowych na podejście do zdrowia pacjenta. Nie zabrakło również zagranicznych gości podczas wydarzenia. Gadi Ginot z PHYSIOLOGIC, opowiadał o regulacji produktów Wellness na rynku, zapewniające stan zdrowej równowagi, uważane często za medycynę alternatywną. Cały program wydarzenia jest dostępny na: www.medmeetstech.com/health2018 .

Uczestnicy mieli również przyjemność wysłuchania wystąpień przedstawicieli startupów. DietLabs, które zajmuje się rozwijaniem i udoskonalaniem narzędzi online z zakresu dietetyki i motywacji; Intelliseq, zajmujący się m.in. analizą całego genomu i całej eksomezy; AISENS, których sensory umożliwiają pacjentom bezpieczną i efektywną rehabilitację gdziekolwiek są, czy Digitmed, tworzący oprogramowania dla medycyny. Wszystkie miały szansę pokazać się przed szerokim gronem uczestników i zareklamować swoje produkty i usługi.

Jak mówili sami uczestnicy, Health & Lifestyle startup festiwal pozwolił im zdobyć wiele kontaktów w branży, jak i poznać nowe możliwości. „Nie sądziłam, że ta konferencja, może dać mi tyle możliwości. Przyjechałam do Krakowa poszerzyć swoją wiedzę o roli startupów w tej branży, a wracam z nowymi znajomościami i kontaktami biznesowymi, z którymi już nawiązałam wstępną współpracę” – relacjonuje Natalia, jedna z uczestniczek.

Cieszymy się, że Health & Lifestyle startup festiwal powered by MEDmeetsTECH złączyło tak dużą grupę ludzi w takim wspaniałym miejscu jakim jest Muzeum Manngha. Cała ta atmosfera dziejąca się na Sali konferencyjnej, jak i poza nią tym bardziej utrzymuje nas w przekonaniu, że zorganizowanie tego wydarzenia było strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że nawiązane tu kontakty doprowadzą do niesamowitych innowacyjnych rzeczy” – komentuje współorganizatorka wydarzenia, Justyna Uman-Ntuk.

Wydarzenie było częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów #startKRKup.