Gedeon Richter wspiera studentów farmacji

Projekt “RECEPTA na sukces w farmacji”

Tegoroczna, 3. edycja projektu “RECEPTA na sukces w farmacji” była bardzo emocjonalna. Prawie 200. studentów wzięło udział w spotkaniach organizowanych na uczelniach, a transmisja live z ostatniego z nich została wyświetlona prawie 6 tysięcy razy. Organizatorzy wierzą, że spotkania były dla uczestników impulsem do poszukiwania swojej drogi zawodowej i pierwszym krokiem do zrozumienia swoich oczekiwań. Czy faktycznie im się to udało?

Inicjatywy takie, jak „RECEPTA na sukces w farmacji”, stworzona przez Gedeon Richter, są szczególnie potrzebne. Łączą bowiem świat akademicki z rynkiem pracy. Uzupełniają lukę i pomagają płynnie przejść z roli studenta do świadomego i zadowolonego pracownika. Bo każdy z nas ma w sobie potencjał, trzeba go jedynie odkryć i zastanowić się, jak przekuć go w sukces na rynku pracy.

Doświadczeni eksperci

Nawiązując współpracę z prelegentami projektu, organizatorzy kierowali się hasłem przewodnim tegorocznej edycji: „Odkryj swój potencjał”. Pierwszą część ponad trzygodzinnego spotkania prowadził doświadczony trener, Marcin Olkowicz. Zabrał on uczestników w podróż po meandrach ich osobowości i oczekiwań co do przyszłej ścieżki zawodowej. Następnie, przedstawiciele Gedeon Richter odpowiadali na pytania studentów, które były zadawane za pomocą aplikacji dostępnej w telefonach uczestników. Taka forma przypadła do gustu młodemu pokoleniu: Genialny pomysł z czatem wyświetlanym na ekranie! Nikt nie bał się zadawać pytań, nawet tych najbardziej nurtujących, czytamy w komentarzu w ankiecie podsumowującej. Zwieńczeniem spotkania była motywująca mowa Olgi Kozierowskiej, jednej z najbardziej znanych mówców motywacyjnych w Polsce. Spotkanie zmotywowało mnie do bycia aktywną i do dalszego rozwijania się, pisze jedna z uczestniczek spotkania w Białymstoku, a wtóruje jej wielu innych studentów, którzy podzielili się swoją opinią w ankiecie.

Studenci polecają

Studenci byli zadowoleni ze spotkań. 90% z nich stwierdziło, że „RECEPTA na sukces w farmacji” spełniła ich oczekiwania. Dlaczego? Ankiety ewaluacyjne dostarczają odpowiedzi: Motywacja Olgi Kozierowskiej, połączona z wykładem Marcina Olkowicza, który diametralnie zmienił spojrzenie na nasze, mogłoby się zdawać, idealne życie, to było wspaniałe doświadczenie, pisze jeden z uczestników spotkania we Wrocławiu. 98% osób, które wzięły udział w 3. edycji projektu, poleciłoby udział w kolejnej swoim znajomym!

 

Wyjątkowa debata

W tym roku, poza spotkaniami na uczelniach, organizatorzy postanowili oddać głos młodemu pokoleniu. Dziesięcioro studentów, z dziesięciu wydziałów farmacji, zostało zaproszonych na debatę „Farmaceuta 2025 – perspektywa oczami studentów”. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę! Wielu studentów farmacji zdecydowanie chce działać i mieć realny wpływ na środowisko farmaceutów. Już teraz udzielają się między innymi w szeregach Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, Młodej Farmacji, Samorządów Studenckich czy Kół Naukowych. O czym dyskutowali zaproszeni do debaty studenci? O stanie opieki farmaceutycznej w Polsce, rozwiązaniach, które mogłyby ją usprawnić, o relacji z innymi zawodami medycznymi, a także bieżących zmianach w prawie farmaceutycznym. To, że mogliśmy się wypowiedzieć na ten temat oraz otrzymaliśmy szansę powiedzenia o tym, jakie są nasze postrzegania oraz oczekiwania, jest dla nas bardzo ważne. Mamy nadzieję, że takich inicjatyw będzie więcej – mówił Damian Rerych, student Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego. Jaka była najważniejsza konkluzja, która wyniknęła z debaty? Zdaniem młodych, farmaceuci powinni być obecni nawet tam, gdzie dziś ich nie chcą, ale wiedzą, że są potrzebni – na oddziałach szpitalnych. Muszą skupić się na korzyściach, jakie te miejsca zyskają podczas współpracy z nimi. Żeby potencjał farmaceutów był wykorzystywany, a to, co dzisiaj wydaje się nieosiągalne w tej branży, za 10 lat stało się normą, podkreślała Dorota Kozłowska, dziś już świeżo upieczona absolwentka farmacji Uniwersytetu Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/Receptanasukceswfarmacji/?fref=ts

zostaw komentarz