Dietetyka
-
Czym jest fenyloalanina i dlaczego osoby z PKU muszą na nią uważać?
Fenyloalanina to jeden z aminokwasów, który odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Nie jesteśmy jednak w stanie samodzielnie…
Czytaj więcej » -
Jak dbać o zdrowie? 10 kluczowych zasad zdrowego stylu życia!
Dbanie o zdrowie to proces, który wymaga systematyczności i zaangażowania. Zdrowy tryb życia pozwala na cieszenie się pełnią energii, poprawia…
Czytaj więcej » -
3 najlepsze oleje w diecie cukrzyka
Problem cukrzycy zdaniem Światowej Organizacji zdrowia, dotyka około 422 milionów ludzi na całym świecie. To tak, jakby przynajmniej w 12…
Czytaj więcej » -
Produkty zawierające cukier powinny być częścią zdrowej, zbilansowanej diety
Wokół cukru narosło sporo mitów. Oskarża się go o problemy z wagą, cukrzycę czy próchnicę. Tymczasem produkty zawierające cukier powinny być częścią…
Czytaj więcej » -
Aspartam a rakotwórczość – co mówią badania?
Aspartam jest bardzo popularnym słodzikiem dodawanym do większości produktów dietetycznych. Znane nam ze sklepowych półek jogurty, napoje, płatki, gumy typu…
Czytaj więcej » -
Dieta zgodna z DNA. Testy genetyczne coraz częściej pomagają w walce ze zbędnymi kilogramami
Dieta zgodna z DNA? Okazuje się, że testy genetyczne pozwalają nie tylko określić skłonność do zachorowania na choroby przewlekłe i nowotwory. Umożliwiają…
Czytaj więcej » -
Jak zadbać o zdrową dietę, gdy brakuje nam czasu
Nieustanny brak czasu i pośpiech to współcześnie coraz powszechnej spotykane problemy. Spieszymy się do pracy, z pracy do domu, na…
Czytaj więcej » -
Białko w diecie wegetariańskiej – skąd je czerpać?
Mięso uważane jest powszechnie za podstawowe źródło białka w diecie człowieka. Czy rzeczywiście tak jest? Skąd czerpać białko w diecie…
Czytaj więcej » -
Dieta sokowa Cleanse Me
Dieta sokowa to prosty i zdrowy sposób na oczyszczenie organizmu, a zrzucenie zbędnych kilogramów to jej jedyny „skutek uboczny”. Jak…
Czytaj więcej » -
Dieta przy niedoczynności tarczycy i chorobie hashimoto
Dieta przy niedoczynności tarczycy i chorobie hashimoto, aby spowolnić rozwój choroby, powinna być dobrze skomponowana i wspomagana leczeniem farmakologicznym. Na…
Czytaj więcej »