Proces leczenia jest niezwykle skomplikowany, a dla osiągnięcia najlepszych rezultatów wymaga połączenia zintegrowanych sił lekarza, farmaceuty, pielęgniarek oraz samego pacjenta. Ich wzajemne współdziałanie zapewnia optymalny i bezpieczny proces leczenia oparty na doborze właściwych leków oraz pozostałych działań mających na celu przywrócenie pacjentowi zdrowia. Proces leczenia skutecznie wspiera aplikacja szpitalna zaprojektowana przez firmę Lideo w celu zapewnienia najlepszych efektów farmakoterapii.
Asystent Mądrego Leczenia OLAF – aplikacja dla placówek medycznych
Proces leczenia powinien być nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny, świadomy, transparentny oraz przystosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań konkretnego pacjenta. Leczenie jest realizowane w oparciu o współpracę ze sobą kilku podmiotów. Oprócz lekarza zlecającego właściwy tok postępowania, biorą w nim udział m.in. też pielęgniarka odpowiedzialna za przygotowanie i podanie leku pacjentowi. Z kolei w niektórych szpitalach coraz częściej spotyka się na oddziale farmaceutę klinicznego, który sprawuje opiekę nad pacjentem i nadzoruje właściwy proces jego farmakoterapii (zasada 6W). W centrum leczenia znajduje się natomiast pacjent, który powinien być świadomy swojego stanu zdrowia oraz przebiegu procesu leczenia.
Koordynację całego procesu leczenia oraz działań poszczególnych podmiotów biorących w nim udział zapewnia aplikacja mobilna OLAF stworzona przez polską firmę technologiczną Lideo. Jest to nowoczesny, wygodny i prosty w obsłudze mobilny asystent, którego głównym zadaniem jest wspieranie personelu medycznego biorącego udział w procesie leczenia. Umożliwia personelowi kontrolę nad przebiegiem leczenia pacjenta oraz monitoringiem farmakoterapii. Aplikacja medyczna powstała przy współpracy z rynkiem medycznym oraz wsparciu lekarzy, pielęgniarek i farmaceutów, czyli podmiotów, którzy obecnie mogą z powodzeniem wykorzystywać jej funkcjonalność w swojej codziennej pracy. OLAF – Asystent Mądrego Leczenia jest w stanie zwiększyć efektywność procesu farmakoterapii oraz ograniczyć papierową dokumentacje medyczną i minimalizować ilość zbędnych aktywności, które niepotrzebnie pochłaniają czas, energię oraz zasoby personelu szpitalnego.
Jakie korzyści dla szpitali oferuje aplikacja medyczna OLAF?
Asystent Mądrego Leczenia OLAF firmy Lideo to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na wyeliminowanie wielu problemów związanych z wdrożeniem oraz prowadzeniem efektywnego procesu farmakoterapii w placówkach medycznych. To także narzędzie, które wpływa na pacjenta minimalizując ryzyko błędów medycznych. Jego zadaniem jest porządkowanie i precyzyjne określenie drogi leku, począwszy od jego zlecenia, poprzez proces przygotowania, a kończąc na jego podaniu pacjentowi. Możliwość zasięgnięcia konsultacji za pośrednictwem platformy mobilnej ułatwia z kolei wzajemną współpracę między lekarzem, farmaceutą i pielęgniarką oraz pozwala na szybsze rozwiązywanie problemów pojawiających się na poszczególnych etapach leczenia.
Oprócz tego, aplikacja medyczna OLAF docelowo będzie wpływała na poprawę wydajności ekonomiczną szpitala. Jej obecność w placówce podnosi jakość działań, optymalizuje czas pracy personelu medycznego oraz daje pełną kontrolę nad procesem leczenia, co wprost przekłada się na jego skuteczność pozwalając na osiągnięcie optymalnych rezultatów Aplikacja mobilna daje ponadto dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej, w którą wgląd można uzyskać z dowolnego miejsca. Zaletą systemu jest także jego otwartość, co pozwala na zdalną pracę niezależnie od infrastruktury informatycznej szpitala.
OLAF to nowatorska aplikacja od Lideo, która wspiera personel medyczny w walce z niepożądaną polipragmazją i wyznacza nowe kierunki w bezpiecznej farmakoterapii