Antycellulitowe i wyszczuplające błoto termalne

Kosmetyki do pielęgnacji ciała są coraz bardziej innowacyjne. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych formuł i zastosowań. Najnowsze propozycje firm kosmetycznych to nie tylko innowacyjne surowce, ale również składniki, które działają precyzyjnie, wielopłaszczyznowo  i wykorzystują mechanizmy związanie z zabiegami medycyny estetycznej.

Wyszczuplające surowce kosmetyczne

Wraz z wiekiem, w wyniku wahań wagi czy nadmiernego opalania dochodzi do utraty jędrności skóry. Organizm produkuje mniej włókien kolagenowych. Innym problemem, z którym często borykają się kobiety, jest cellulit, będący z medycznego punktu widzenia zwyrodnieniem tkanki łącznej z zachodzącymi zmianami w tkance podskórnej. W praktyce są to nierówności, bruzdy, zgrubienia występujące najczęściej na udach, pośladkach czy brzuchu. Co ciekawe, i zarazem pocieszające, z cellulitem boryka się 85% pań, bez względu na wiek, a nawet masę ciała. Niejednokrotnie nawet szczupłe kobiety, w tym modelki, borykają się z cellulitem.

Z pomocą mogą wówczas przyjść produkty na bazie wyszczuplających surowców kosmetycznych – balsamy, olejki, sera czy maski. Ich działanie opiera się zwykle na składnikach aktywnych, które uszczelniają naczynia włosowate oraz poprawiają krążenie krwi i przepływ limfy. Do najbardziej skutecznych należą substancje metyloksantyny, do których należy m. in. kofeina. Wśród innych składników wyszczuplających można wymienić L-karnitynę, bluszcz pospolity, miłorząb japoński, koenzym A czy algi. Takim produktem jest Slim Extreme 4D Scalpel błoto termarne od Eveline Cosmetics.

Błoto termalne Slim Extreme 4D Scalpel

Wśród innowacyjnych nowości do pielęgnacji ciała pojawił się nowy kosmetyk w serii Slim Extreme 4D Scalpel firmy Eveline Cosmetics, który ma za zadanie wyszczuplać i usuwać cellulit. Naturalne błoto termalne to źródło minerałów, które stymulują naturalny system regeneracji naskórka, oczyszczają i łagodzą zaczerwienienia. Dużym atutem nowego produktu jest jego łatwe użytkowanie, które nie wymaga spłukiwania.

Eveline Cosmetics Slim Extreme 4D Scalpel błoto termalne dzięki zawartości składników aktywnych, ma bardzo korzystne działanie na skórę:

 • maksymalnie poprawia strukturę i elastyczność skóry,
 • redukuje nagromadzony cellulit,
 • pobudza mechanizm spalania tkanki tłuszczowej,
 • stymuluje mikrokrążenie
 • wygładza naskórek
 • działa drenująco.

Konsystencja termalnego błota to zasługa formuły BODY MUD-LIFTTM . Opiera się ona na synergii najskuteczniejszych składników aktywnych:

 • nowej generacji liposomalnej kofeiny (kombinacja potrójnie skoncentrowanej kofeiny, L-karnityny i lipo-reduktora, które stymulują redukcję tkanki tłuszczowej i zapewniają ekstremalny efekt wyszczuplenia).
 • inteligentnego kompleksu Vecticell Lipolysis (szybko i skutecznie redukuje oznaki cellulitu poprzez synergię działania kofeiny, l-karnityny i deoksycholanu sodu zamkniętych w innowacyjnych liposomach. Substancje te zostały tak dobrane, aby jak najskuteczniej redukować tkankę tłuszczową, równocześnie poprawiając sprężystość i jędrność skóry w miejscu aplikacji),
 • niezwykłej naturalnej białej glinki amazońskiej (bogata w minerały i antyoksydanty, silnie odżywia, widocznie wygładza, napina oraz detoksykuje skórę )
 • czerwonej algi (wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej, pozostawiając skórę jędrną, gładką i elastyczną)

W kosmetyku została zastosowana rewolucyjna technologia SCALPEL SHAPE DESIGNER™, zgłoszona do patentu. Wykorzystuje ona w działniu jedno z najnowszych odkryć naukowych w dziedzinie metabolizmu podskórnej tkanki tłuszczowej. Naśladuje mechanizm przekształcania komórek tłuszczowych „magazynujących” w komórki tłuszczowe „spalające”, dzięki czemu aktywuje proces spalania adipocytów podczas odpoczynku, snu i wysiłku fizycznego.

Eveline Cosmetics SLIM EXTREME 4D SCALPEL błoto termalne, cena: 19,99 zł / 250 ml

Działanie po 14 dniach*:

 • 98% kobiet potwierdza widoczne wygładzenie skóry
 • 93% kobiet potwierdza zauważalny efekt ujędrnienia i napięcia

Działanie po 28 dniach*:

 • 91% kobiet potwierdza efekt wyszczuplonej i wymodelowanej sylwetki
 • 87% kobiet potwierdza zmniejszenie widoczności cellulitu

*Procent kobiet badanych, potwierdzających właściwość produktu w teście samooceny