Cefalosporyna III generacji

Większa skuteczność w leczeniu zapalenia układu moczowego i oddechowego

Firma Aflofarm Farmacja Polska wprowadziła na rynek antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym. Produkt jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.

Antybiotyk Cetix, zawierający substancję czynną cefiksym to produkt, który jest dostępny na rynku w dwóch formach podania: tabletki powlekane w dawce 400 mg oraz granulat do sporządzania zawiesiny doustnej w dawce 100 mg/5 ml , 60 ml i 100 ml. Lek jest wydawany z przepisu lekarza.

Cetix jest wskazany do stosowania w leczeniu  zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, ostrego zapalenia ucha środkowego, niepowikłanego odmiedniczkowego zapalenia nerek, niepowikłanego, ostrego zapalenia pęcherza moczowego.

Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu  cefalosporyny III generacji, ponieważ przeprowadzone  analizy wykazały niewielką dostępność tego nowoczesnego leku na polskim rynku. Tymczasem antybiotyki zawierające tę substancję charakteryzują się większą skutecznością w leczeniu zapalenia układu moczowego i oddechowego (w wyżej wymienionych wskazaniach) od innych najczęściej stosowanych antybiotyków. Cechuje je także wysoki profil bezpieczeństwa, co jest niezwykle ważne w przypadku antybiotykoterapii – mówi Hanna Wahl, Dyrektor ds. Rozwoju, Członek Zarządu Aflofarm Farmacja Polska.

Dawka leku została dobrana z myślą o ułatwieniu compliance, czyli przestrzegania przez pacjenta zaleceń farmakoterapii. Zgodnie z badaniami aż 93% pacjentów stosuje się do schematu terapii przy dawkowaniu 1 raz na dobę. Przy innym dawkowaniu procent ten znacznie maleje, nawet do  40%. Substancja czynna leku Cetix charakteryzuje się niezwykle korzystnym profilem farmakokinetycznym dzięki czemu antybiotyk ten może być stosowany jeden raz na dobę.

Aflofarm to dynamicznie rozwijająca się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od niemal trzydziestu lat. Aktualnie jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych na polskim rynku oraz liderem w segmencie produktów bez recepty, z takimi markami jak: Neosine, Pulneo, Desmoxan, Diohespan, Opokan, Inventum. Firma prowadzi intensywne działania, mające na celu rozwój w zakresie produktów leczniczych (OTC i Rp), wyrobów medycznych, suplementów diety i kosmetyków. W trosce o zdrowie, Aflofarm wdraża nowe rozwiązania terapeutyczne, dopasowane do potrzeb pacjentów. Poza ciągłym umacnianiem pozycji rynkowej w Polsce, Aflofarm intensywnie rozwija się także na rynkach zagranicznych. Obecnie produkty firmy można kupić w 30 krajach na całym świecie.

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej http://www.aflofarm.com.pl/ oraz na oficjalnym profilu firmy na portalu LinkedIn: www.linkedin.com/company/aflofarm-farmacja-polska-sp-z-o-o

Pokaż komentarze (1 |)