Zamknij oczy. Wyobraź sobie, że jesteś tylko ty, aromatyczne zapachy olejków do masażu i widok na morze. Niech do grona twoich postanowień wiosennych dołączy zasłużony relaks. Spędź tegoroczny Dzień Kobiet na pokładach statku Stena Line, pływającego między Gdynią a szwedzką Karlskroną i podaruj sobie zdrowie i piękno.
Masaż szwedzki – jak wygląda?
Po masażach egzotycznych przyszła pora na… masaż szwedzki, zdobywający coraz większą popularność na całym świecie. Jego wykonywanie ma liczne zalety, m.in.:
- poprawia samopoczucie,
- wspomaga leczenie bólu głowy,
- zmniejsza bezsenność i stres,
- koryguje wady postawy,
- niweluje sztywność mięśni.
Masaż szwedzki stanowi także bazę większości metod leczniczych. Wykorzystywane techniki i siła nacisku są różne w zależności od etapu masażu, rodzaju masowanego obszaru ciała czy samego pacjenta – jego dolegliwości i trybu życia. Podczas masażu szwedzkiego masażysta wykorzystuje oliwkę lub oleje i koncentruje się na tkance mięśniowej. Podczas przeprowadzania masażu szwedzkiego niezwykle ważna jest płynność ruchów. W tym celu wykorzystuje się kilka chwytów podstawowych. Oto one:
- Głaskanie – uznaje się za najważniejszą technikę w masażu, która bezpośrednio wpływa na krążenie krwi w całym organizmie.
- Rozcieranie – oddziałuje na tkanki podskórne, zmniejszając skurcze mięśni.
- Masaż uspokajający – składa się na niego rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni, gruntowne rozmasowanie głęboko położonych tkanek. Chwyty te stosuje się głównie w obrębie kończyn.
- Ugniatanie i skręcanie – pozwala rozmasować głęboko położone tkanki, stosuje się w tych częściach ciała, które mają dużą powierzchnie, na przykład plecy
- Lekkie i rytmiczne oklepywanie skóry – ma silne działanie pobudzające.
- Wibracja – ostatni etap masażu mający na celu lekkie rozluźnienie i wstrząśnięcie mięśni, przede wszystkim kończyn. Ten chwyt poprawa krążenia krwi w mięśniach.
Odpowiednio wykonany masaż szwedzki to gwarancja odprężenia i poczucia sprężystości ciała
oraz umysłu.
Masaż szwedzki – przeciwskazania
Mimo licznych walorów prozdrowotnych są grupy osób, które powinny go unikać. Wśród nich znajdują się kobiety w ciąży, chorzy na nowotwory, osoby z zakrzepicą bądź żółtaczką. Masażu szwedzkiego nie zaleca się również u osób ze świeżymi kontuzjami czy wysoką gorączką.
Nordycka odnowa biologiczna
Nordycka odnowa biologiczna to idealny sposób na zdobycie nowych pokładów pozytywnej energii. Dzięki licznym zabiegom poprawisz pracę układu krwionośnego, zmniejszysz napięcie mięśni po wielogodzinnej pracy przy komputerze, a także ujędrnisz skórę. Już kilkadziesiąt minut wystarczy, aby poczuć różnicę. Na taką odnowę biologiczną najczęściej składa się jacuzzi, prysznice z aromaterapią czy sauna fińska. Takie rozwiązanie docenią wszyscy zapracowani, którzy potrzebują wyciszenia po trudach codzienności. To także fantastyczna okazja do tego, by spędzić czas w miłym gronie.